Jaké jsou druhy svařování a  k čemu se hodí

Pokud vám jde o rychlé a pevné spojování nejrůznějších materiálů, pak by vám svařování rozhodně nemělo uniknout. Málokdo však umí rozlišit jeho jednotlivé poddruhy a určit, na co se obvykle (a především správně) používají.

V současnosti se už svařování  neomezuje jen  na jeden jediný typ práce. Naopak. Poptat můžete třeba tig, práci pod tavidlem nebo oblíbené mig svařování. A jaké jsou mezi nimi rozdíly?

Sázka na jistotu aneb rozšířený MIG

Při této metodě se používá výhradně ochranný interní plyn. Toto užitečné médium zamezuje přístupu vzduchu tam, kde ho nechcete – tedy k roztavenému svarovému kovu (specialisté používají pojem svarová lázeň).

MIG je vhodné používat především pro měď a slitiny, které tento kov obsahují (zejména tedy bronz), hodit se vám také může na titan a hliník a jeho slitiny. Svařování je rychlé, téměř bez rozstřiku a lze ho snadno automatizovat.

Metoda SAW sází především na jakost

Můžete ji znát také jako svařování pod tavidlem, a pokud si chcete dopřát opravdu efektivní metodu s nejvyšší kvalitou, bude to právě SAW. K ochraně svarové lázně je zde použito práškové tavidlo a SAW jako takový se vyznačuje minimální produkcí emisí i UV záření. Potěší vás i vysoká čistota a kvalita svarů, rychlost, možnost velkého průvaru a opět i možnost skvělé automatizace.

Přečtěte si zajímavý článek:  Co je to oběhové čerpadlo?

Nejpreciznější metoda svařování alias TIG

Pro skutečné fajnšmekry je však nachystáno svařování tigem. Patří mezi nejsložitější (přídavný materiál musí svářeč držet v druhé ruce), to vám ovšem vynahradí svou přesností. S její pomocí lze spojit i nestandardní materiály (měď, hliník, bronz apod.), aniž by bylo nutné sahat k jakýmkoliv kompromisům.

Hodí se i pro svařování velmi tenkých materiálů a odměnou za vynaloženou práci vám bude pěkný tvar bez rozstřiku. Stačí si vybrat zvolenou metodu a dovolit odborníkům, aby ji aplikovali právě na váš projekt. Více se dozvíte na stránkách Ktmetsteel.cz.

Jaké jsou druhy svařování a  k čemu se hodí

Jaké jsou druhy svařování a  k čemu se hodí

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search