Foukaná a stříkaná izolace: Jak se od sebe liší a jaké výhody nabízí?

Izolace je důležitou součástí každého domu, jelikož pomáhá udržovat teplo v interiéru a zabraňuje úniku tepla ven z domu. Mezi nejúčinnější typy izolace patří zejména stříkaná a foukaná izolace. Ty se stávají čím dál tím populárnější volbou pro mnoho majitelů domů. Pojďte se s námi podívat hned na 5 důvodů, proč se do ní vyplatí investovat.

Foukané vs stříkané izolace – jaký je mezi nimi rozdíl?

Na trhu se můžete běžně setkat se dvěma druhy izolace, jimiž je foukaná a stříkaná izolace. Obě mají přitom své výhody a nevýhody, s nimiž je třeba dopředu počítat. U foukané izolace je možné vybírat hned z několika typů materiálů. Prvním z nich je čedičová izolace, jež se vyznačuje vysokými tepelně izolačními vlastnostmi.

Častá je též skelná či křemičitá vata, která je známá pro své výborné izolační vlastnosti a také cenu. Mezi modernější zateplovací materiály se řadí například celulóza, dřevovláknina nebo polystyren. Naopak stříkaná izolace je vyrobena z polyuretanu, jež dokáže efektivně izolovat dům od chladu a tepla. Volit lze mezi měkkými a tvrdými pěnami v různých provedeních lišící se od sebe svojí vodivostí a hustotou – více se můžete dočíst na www.jpizolace.cz.

Přečtěte si zajímavý článek:  Hledáte dostupné a zároveň moderní bydlení? Nabídka domů i bytů je stále pestrá

Přizvěte si na realizaci izolace profesionály

Vzhledem k přínosům se foukaná a stříkaná izolace stává stále populárnější volbou pro mnoho majitelů domů. Pokud hledáte efektivní způsob, jak snížit náklady na energii a zlepšit celkovou energetickou účinnost vašeho domu, můžete se obrátit i na firmu JP IZOLACE.

Ta nabízí profesionální foukanou a stříkanou izolaci z různých materiálů, které jsou všechny certifikovány. Izolovat vám pomůže nejen střechy, ale i podlahy, stropy či obvodové zdi. Kromě toho můžete počítat s přijatelnými cenami, na nějž u konkurence jen tak nenarazíte.

Pokud máte navíc zájem o dotace z programu Nová zelená úsporám, pomůže vám s jejich získáním. Firma se totiž řadí mezi odborné dodavatele určené k realizaci dotovaných projektů – všechny materiály jsou přitom certifikovány a zapsány v programu Nová zelená úsporám.

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search