Chystáte se na stavbu vaší vysněné terasy? Povíme vám jak na to 

Téměř každý vlastník zahrady touží po terase, kde bude moci relaxovat. Tento sen však není nedosažitelný a můžete si ho dopřát mnohem dříve, než byste čekali. Ke stavbě terasy vám totiž stačí pouze trocha kreativity a pořádné nářadí.

S terasou to neuspěchejte

Každá stavba, nehledě na její velikost, vyžaduje pořádný plán. Bez něj si můžete být jistí, že se nevyhnete různým peripetiím či problémům, které vás budou pouze zdržovat. Ještě, než se tedy pustíte do práce, připravte si podrobný nákres terasy a rozhodněte se, jak při její stavbě budete postupovat.

Dejte si záležet při přípravě podkladu

Aby vaše nová terasa vypadala přesně tak, jak jste si vysnili, měli byste pozornost věnovat hlavně přípravě podkladu. Ten by měl být rovný a pevný, díky čemuž se vyhnete případnému propadnutí či dokonce zhroucení stavby. Samozřejmostí je pak štěrk, který vám zajistí, že se pod terasou nebude udržovat přebytečná vlhkost. S případnými nerovnostmi vám pomohou rektifikační terče, které zároveň slouží i jako prevence před již zmíněnou vlhkostí.

Přečtěte si zajímavý článek:  Využijte spolehlivé stavebniny pro dodávku materiálu na vaši stavbu

Začněte se stavbou terasy

Pokud máte připravený návrh i poklad pro terasu, můžete začít s její stavbou. Úplně prvním krokem je umístění podkladových hranolů, které slouží jako konstrukce celé stavby a jsou na ně přimontována i terasová prkna. Ty můžete začít pokládat ihned poté, co ukotvíte podkladové hranoly a přesvědčíte se, že je celá stavba stabilní.

Životnost terasy se však odvíjí nejen od toho, jak moc si na její stavbě dáte záležet, ale i od kvality použitých materiálů. Jestli chcete ušetřit čas a peníze za zbytečné opravy, bude lepší, když si při koupi všech komponentů trochu připlatíte. Kvalitní a ověřené produkty můžete najít například na e-shopu Gardina.cz, na kterém naleznete vše, co ke stavbě terasy budete potřebovat.

Zdroj obrazové přílohy: https://www.gardina.cz/magazin/

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search