Pokládka dřevěné podlahy není těžká – zvládnete ji svépomoci

Moderní dřevěné podlahy dokáží prozářit a zútulnit každý interiér. Čerpají z přírodních zdrojů a díky tomu nám domů přinášejí kousek ceněné přírodní krásy. Ale to zdaleka není všechno. Potěší nás totiž i svými tepelnými vlastnostmi. Nikdy nestudí a ochotně poslouží jako základ pro podlahové topení.

Jejich cena je sice trochu vyšší, ovšem dalších nákladů se už bát nemusíte. Jejich pokládku totiž zvládnete zcela sami i bez větších předchozích zkušeností. V žádném případě tak nebudete muset platit za pokládku z rukou profesionálů. A jak tedy na to?

Stačí jen několik pomůcek

Většina kvalitních dřevěných podlah si vystačí opravdu jen s minimem propriet. Základem pro všechny typy pokládek je dokonale zbroušený a hladký povrch. Může jít kupříkladu o cement, nebo také o stále oblíbenější anhydrit. Jakmile dokončíte zbroušení a všechny zbytky prachu důkladně očistíte, přistupte k nanesení penetračního nátěru. Ten je důležitý, protože většina dřevěných podlah se k podkladu jednoduše lepí a bez penetrace by to rozhodně nešlo.

Přečtěte si zajímavý článek:  Barevné podzimní kouzlení. Kam s jakou barvou v interiéru?

Následně přijde na řadu samonivelační stěrka. Dejte si pozor na požadovanou tloušťku. Ta minimální by se měla pohybovat okolo tři milimetrů, maximální pak nanejvýš v rozmezí 25-30 milimetrů.

Stačí už jen nalepit a máte hotovo

Nakonec přijde ke slovu speciální lepidlo, které vám obvykle doporučí přímo výrobce podlahy. Nanáší se buď přímo na podlahu nebo na jednotlivé dřevěné desky. Jakmile je vše hotovo, nechte vše zaschnout a vytvrdnout podle návodu a podlahu můžete bez obav začít používat.

Chcete si pojistit její dlouhou trvanlivost nebo nakonec nejste spokojeni s odstínem pořízeného dřeva? Pak si nyní můžete vzít k ruce vhodné nátěry a dotáhnout vše ke své spokojenosti. Pokud je nanášíte ve více vrstvách, dbejte na to, aby na sebe tahy navazovaly kolmo. Jedině tak docílíte dokonalého vzhledu.

Bedroom Living Room Wood Flooring - Liqs / Pixabay

Liqs / Pixabay

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search