Stoly do kuchyně a jídelny – jakým způsobem je umístit

Stoly do kuchyně a jídelny to je v mnoha případech centrum našeho rodinného a společenského života. Aby však tomu skutečně tak bylo, je třeba je správně umístit. Na co je třeba v takovém případě pamatovat, aby se náš interiér dal pohodlně používat? Jaká řešení jsou v této oblasti dostupná a kdy se které z nich nejlépe osvědčí?

Uprostřed místnosti

Prvním řešením je umístit stoly v kuchyni a jídelně uprostřed těchto místností. Je to dobrá varianta, ale pouze do velkých interiérů, ve kterých takové umístění nepovede k problémům s volným pohybem. Uprostřed místnosti budou perfektně vypadat také dřevěné stoly, anebo také stoly s dekorativními stojany. V takovém případě bude tento nábytkový kus zároveň perfektní dekorací místnosti.

U stěny

Stoly do kuchyně a jídelny je také možné umísťovat u stěny, což je ideální řešení do menších z hlediska obytné plochy interiérů. Toto umístění způsobuje, že v místnosti nebude blokovaný přístup k nábytku, ani průchod prostorem, což se odráží na ergonomií prostoru. V takovém případě je však významný také tvar stolu, protože samozřejmě nejpohodlnější je přisunout ke zdi čtvercový nebo obdélníkový stůl.

Přečtěte si zajímavý článek:  Klimatizace do bytu, domu i kanceláře

Rozkládací kuchyňský stůl

Ani navrhovaná řešení však nemusí vyhovovat majitelům malých kuchyní. V takové situaci doporučujeme třetí, avšak neméně zajímavou variantu. Jedná se o kuchyňské rozkládací stoly a stoly upevňované ke zdi. Je to velmi funkční řešení, díky kterému můžeme vytvořit místo ke konzumaci jídla přesně tehdy, kdy to potřebujeme. Na druhé straně během vaření může být stůl složený a nepřekáží v místnosti. Tato varianta je skutečně pohodlná, především do malých panelákových kuchyněk a do garsonek.

Jak je vidět, stoly do kuchyní a do jídelny lze umísťovat v těchto interiérech mnoha různými způsoby. Způsobuje to, že je velmi snadné přizpůsobit variantu nejen svým potřebám, ale také velikosti určité místnosti. Díky tomu konzumace jídla může být pohodlná nezávisle na velikosti interiéru.

Obdélníkový, čtvercový a kulatý – jaký kuchyňský stůl zvolit?

Nejfunkčnější jsou díky svému tvaru kuchyňské stoly s obdélníkovou nebo čtvercovou deskou, které lze umístit ke stěně. Vejdou se i do stísněných interiérů. Oválné a kulaté stoly jsou pohodlnější a bezpečnější (bez rohů), ale zabírají v kuchyni hodně místa. V malé kuchyni se dobře uplatní nábytek s výsuvnou horní deskou. Rodina zde může posnídat nebo povečeřet. Když je stůl rozložený, vejde se na něj více lidí. Přístup ke kuchyňskému stolu by měl být co nejsnazší a ze všech stran. Pokud se nejedná o malý kuchyňský prostor, kde má každý centimetr cenu zlata. Do takové místnosti můžete umístit desku připevněnou ke stěně (rozloženou pouze během jídla) nebo malý stolek, na kterém můžete vsedě provádět některé činnosti spojené s přípravou jídla.

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search