Měření rychlosti internetu: Jak na to a co vše k tomu budete potřebovat?

Většina služeb již v současnosti funguje online, kvůli čemuž se téměř nikdo neobejde bez připojení k internetu. Běžně je však možné vybírat hned z několika alternativ, které mají své výhody a nevýhody. Mezi nejoblíbenější typ připojení se obecně řadí DLS internet, který je dostupný téměř po celé ČR.

Rychlost internetu může ovlivňovat více faktorů

V současnosti se téměř nikdo neobejde bez internetu, který využíváme, jak během naší pracovní doby, tak i ve volném čase. Právě proto je důležitá zejména rychlost internetu, kterou může ovlivňovat hned několik faktorů. Tou první je samozřejmě způsob připojení k internetu. Běžně se můžete setkat se dvěma typy, a to kabelovým či bezdrátovým internetem.

Z hlediska měření rychlosti internetu je nejrychlejší první varianta, a to takzvaný DLS internet, který je oproti bezdrátové verzi mnohem stabilnější, ale i rychlejší. Na kvalitu připojení k internetu má také vliv lokalita, kde se uživatel nachází a také náročnost užívání – například hráči počítačových her budou potřebovat mnohem výkonnější a rychlejší připojení.

Přečtěte si zajímavý článek:  Víte, jak na přesné a účinné měření rychlosti internetu

Měření může provést i poskytovatel internetu

Pokud hledáte rychlejší internet, je namístě pustit se do hledání výkonnější alternativy. V tomto případě vám může pomoci samotný poskytovatel internetu, který provede měření a zvolí, jaký internet je pro vás dostupný. Měření je přitom možné provést i na dálku. V případě DLS internetu stačí, když notebook připojíte prostřednictvím kabelu k internetu a pustíte se do jeho měření.

Tuto službu nabízí například poskytovatel Nej.cz, který internet dokáže změřit prostřednictvím své platformy. Během měření je však nutné notebook zbytečně nezatěžovat – vyhněte se zejména pouštění videí či jejich stahování. Teprve poté bude služba schopná změřit opravdovou rychlost internetu a eventuálně vám nabídne i lepší nabídku internetu.

Keyboard Computer Keys Input Device  - blickpixel / Pixabay

Měření rychlosti internetu: Jak na to a co vše k tomu budete potřebovat?

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search