Jakou podlahu zvolit do koupelny, když vám není po chuti dlažba?

Hledání ideální podlahy do koupelny se obvykle nese v duchu výběru správné velikosti a barevné kombinace dlaždic, ale málokdo se pozastaví nad samotným typem podlahové krytiny. Možná se budete divit, ale dlažba není jediná možnost. Jaké jsou ty další?

Dlažba sice platí za první volbu, což ovšem neznamená, že v koupelně není prostor pro jinou variantu. Podlaháři Zlín z řemeslnického cechu Ekomplex však experimentátorům doporučují pouze podlahové krytiny se speciální úpravou pro vlhké prostory. Tím ovšem výčet opodstatněných požadavků zdaleka nekončí.

Jaké vlastnosti bývají u koupelnové podlahové krytiny žádoucí?

Pravdou je, že s koupelnou je to trochu složitější než s ostatními místnostmi. Případná změna vhledu nebývá jednoduchá, a proto je mnohem lepší věnovat dostatek času hledání podlahy, která vydrží deset, patnáct i více let.

Ve srovnání s dalšími místnostmi navíc na podlahu v koupelně klademe větší nároky i z hlediska bezpečnosti, voděodolnosti, trvanlivosti, údržby a tepelně izolačních vlastností.

Jaké konkrétní podlahové krytiny doporučují podlaháři Ostrava?

Na samotném vrcholku pomyslného žebříčku je keramická dlažba. Její vlastnosti jsou pro využití v koupelně takřka ideální. Při výběru mějte na paměti, že se lépe uklízí velkoplošné dlaždice. Nepodceňujte ani tloušťku a stupeň protiskluznosti.

Přečtěte si zajímavý článek:  Sen o novém bytě skutečností? V Malešicích jich zbývá několik posledních

Výrazně dražší, ale s možností pokládky beze spár, je kamenná dlažba. K dostání je v matném, opalovaném a leštěném provedení. Dobře si rozumí s podlahovým vytápěním.

Do koupelny se stejně dobře hodí také vinylová podlaha. Musíte však sáhnout po nenasákavé krytině, jejíž vlastnosti neovlivňuje vzdušná vlhkost. Ještě větší parádu ale může udělat kvalitní laminátová podlaha – dokáže věrně napodobit přírodní materiály a nastolit autentickou atmosféru.

Pokud se nespokojíte s pouhou napodobeninou a zatoužíte po skutečném dřevě, pravděpodobně nakonec skončíte u exotických dřevin, které se chlubí vysokou odolností vůči vlhkosti. K dostání jsou samozřejmě i klasické dřeviny se speciální povrchovou úpravou.

Na konec jsme si nechali betonovou stěrku. Nehodí se do každé koupelny, ale některé interiéry po ní doslova volají. Kromě nevšedního vzhledu nabízí snadný úklid a vysokou odolnost proti mechanickému poškození. Máte vybráno?

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search