Víte, že nemovitost můžete v případě nouze prodat i okamžitě? Poradíme, jak na to

Když se řekne prodej bytu, většinou si vybavíme něco, co trvá až neúměrně dlouho. Ale ve chvíli, kdy se nám životní cesta nějakým způsobem zkomplikuje, je něco podobného zkrátka nepřijatelné. A právě od toho jsou tu speciální služby, které tyto potíže řeší.

Kde je poptat a co od nich očekávat? Zjistěte, jak vypadá okamžitý prodej bytů, a jaké má pro vás výhody. Dnes jsou totiž jeho podmínky mnohem výhodnější než v minulosti.

Ptejte se po okamžitém výkupu nemovitostí

Přesně takhle se totiž tato služba jmenuje. Nic nemusíte složitě řešit, jen zadáte požadavek a počkáte, až se vám ozvou zodpovědní zástupci realitek. Vše probíhá nezávazně, tedy alespoň v první fázi. Nemusíte se bát, že se upisujete k něčemu, z čeho se už později nedá vycouvat. Naopak.

Pokud zjišťujete, jak prodat byt či dům tímto způsobem, pak žádné obavy nejsou na místě. Předem dostanete návrh na výkupní cenu a je na vás, zda s ním budete souhlasit či ne. Realitní společnost se pak následně postará i o veškeré papírování a vy tak své peníze uvidíte prakticky okamžitě. Můžete tak ihned vyřešit všechny závazky a vyhnout se tak kupříkladu pokutám z prodlení.

Přečtěte si zajímavý článek:  Vinylové vs. dřevěné podlahy: Jaké jsou mezi nimi rozdíly a který typ je nejlepší?

Kolik peněz vlastně dostanete za výkup?

Když u nás tato služba začínala, bylo možné získat za takové domy či byty na prodej jen nějakých 60-70 % ceny nemovitosti. To samozřejmě pro jejího majitele nebylo vůbec výhodné a této služby tak využívali jen ti, kdo byli opravdu v nouzi.

Dnes se však výkupní ceny pohybují mnohem výše, dostat tak můžete i 90 % z odhadované ceny. A na své si přijdou všichni, kdo nechtějí prodejem nemovitosti ztrácet příliš mnoho času, a to mnohdy navíc i se značně nejistým výsledkem.

Přece jen – není 10 % příliš mnoho?

Ano, nezdá se to jako příliš velká částka. Ovšem jen do doby, než si uvědomíte, že 10 % z pěti milionů je 500 000 Kč. Ale ve chvíli, kdy se ocitnete v nějaké prekérní životní situaci, můžete případným pozdním prodejem ztratit mnohem víc. Leckdy totiž můžete o svůj majetek přijít úplně.

A problémy by vám mohlo dělat i vypořádání některých formálních náležitostí. Na mysli máme třeba dědický podíl, společné jmění manželů při rozvodu apod. A věřte nám, že za drahé advokátní služby také zaplatíte nemalé sumy. A v úvahu samozřejmě musíte započíst i svůj ztracený čas. A koneckonců – pokud budete nakonec chtít svůj prodej domu či bytu přece jen svěřit realitní kanceláří, věnujete jí tak jako tak 4-6 % z jeho hodnoty. V konečném důsledku se tedy už tato částka tak trochu ztratí.

Přečtěte si zajímavý článek:  Kupte si zahradní nábytek za velmi nízké ceny

Chcete vědět víc? Pak zamiřte na stránky Maxima.cz. Ochotně vám poradí a vyjdou vstříc ve všech ohledech. Vy se o nic nestaráte, jen prodáte svou nemovitost a rozmyslíte si, co uděláte s utrženými penězi. Nic dalšího nebude třeba, stačí vyplnit nezávazný formulář a ihned se dozvíte, kolik za svou nemovitost dostanete.

Mortgage House Contract Sign Home - Tumisu / Pixabay

Víte, že nemovitost můžete v případě nouze prodat i okamžitě? Poradíme, jak na to

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search