Jak vybrat interiérové dveře, které vám poslouží dlouhá léta?

Pokud si zařizujete své bydlení, nebo rekonstruujete, zaručeně se nevyhnete výběru interiérových dveří. Ty jsou však jedním z nejdůležitějších prvků v místnosti, a to nejen z hlediska funkčnosti, ale i jejich celkového vzhledu. Stačí, když s výběrem šlápnete trošičku vedle a může to pro vás znamenat i roky zbytečného trápení.

Základem je funkčnost

Interiérové dveře by vám měly především dobře sloužit. I přesto se v nemálo případech stane, že si lidé vyberou špatné dveře, se kterými zažívají doslova peklo. Jedná se zejména o situaci, kdy neodhadnete, na kterou stranu budete dveře potřebovat otvírat.

Může se tak stát, že při otevření dveří nenahmatáte vypínač nebo do místnosti budete muset doslova proklouznout. To samé platí i o velikosti dveří, která rozhoduje o tom, jak se budete v dané místnosti cítit. Úplným základem jsou dveře s šířkou do 600 mm. Za ideál je pak považována šířka od 800 mm.

Přečtěte si zajímavý článek:  Jak efektivně vyčistit ucpaný odpad a zbavit se nepříjemného zápachu?

Věnujte pozornost použitým materiálům

Podobně jako většina věcí v naší domácnosti by měly být i interiérové dveře vyrobeny z kvalitních materiálů. Jedině ty vám totiž dokážou zaručit jejich dlouhou životnost. Zároveň můžete počítat i s dalšími vlastnostmi, jako je dostatečná izolace či těsnění.

Nejčastěji se setkáte se dveřmi vyrobenými z papírové voštiny, která je velmi lehká. Bohužel se nevyznačuje zrovna vysokou odolností, a proto je lepší vsadit na dveře z výplní z dřevotřísky. Ty vám poslouží pěknou řádku let, a navíc s nimi snadno odhlučníte jakoukoli místnost.

Dejte přednost kvalitě

Při výběru byste měli dát přednost hlavně kvalitě povrchové úpravy, která má největší vliv na odolnost a životnost samotných dveří. Základním typem úpravy je zejména fólie, která sice stojí málo, ale nedisponuje dostatečnou odolností. Tu dokáže nabídnout například lamino nebo dýha.

Právě dýhované dveře jsou považovány za výrobek prémiové kvality, se kterým nešlápnete vedle. V tomto případě je na dveře potažena 0,7mm vrstva dřeva. Díky tomu vznikají jedinečné dýhované dveře, které potěší nejen milovníky moderního stylu, ale i zarputilé ekology.

Přečtěte si zajímavý článek:  Čističky odpadních vod: Výhodná investice nebo zbytečně vyhozené peníze?

Výhody dýhovaných dveří

  • · odolnější než klasické dveře,
  • · vysoká pevnost podpořená kovovým profilem,
  • · vyšší tepelná a protihluková izolace,
  • · moderní a přírodní vzhled,
  • · originalita (každé dýhované dveře jsou jedinečné).

Dejte pozor na to, aby vše ladilo

V případě, že podceníte výběr interiérových dveří, může se stát, že si jejich pořízením přiděláte více starostí než užitku. Sladění designu všech prvků dokáže potrápit nejednoho z nás, což však u dveří platí několikanásobně více. Obecně platí, že se nevyplácí vsázet na křiklavé barvy, které by mohly rozrážet vzhled interiéru.

Ideální je držet se jednoho odstínu, který bude v interiéru dominantní. Zvážit byste také měli, jaké materiály jste v dané místnosti použili. Pokud jste vsadili spíše na dřevo a přírodní tóny, určitě se vám budou hodit již zmíněné dýhované dveře, které na první pohled působí přirozeně, a to i díky skrytým pantům a kvalitní lazuře.

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search