Venkovský styl vládne trendům v bydlení, zařiďte si byt jako útulný statek

Dřevěná podlaha, nábytek z masivu, zdi vymalované bíle či v pastelových barvách. Atmosféra venkova v dnešní době láká čím dál tím více lidí, kteří žijí ve městě. Od stresu si totiž člověk nejlépe odpočine právě v přírodním prostředí, které v interiéru nejlépe nahradí rustikální nábytek a vhodně zvolené barvy.

Provoňte byt přírodním dřevem

Současné trendy se však od bytového vybavení našich babiček přece jen trochu liší. Bohatě vyřezávané a zdobné kusy už vyšly z módy. Nahradily je jednoduché linie, které skvěle a stylově zvýrazní kresbu dřeva a navíc umožňují univerzální použití v různých interiérech. Rustikální nábytek už tak nepřipomíná kousky z babiččiny půdy, ale přesto si uchovává nádech venkovské atmosféry.

A jaké kousky by neměly v rustikálně vybaveném bytě chybět? Zapomeňte na nevzhledné multifunkční stěny, u nábytku z kvalitního dřeva si můžete být jistí, že každý kus má svůj účel. Masivní komoda se hodí jak do ložnice, tak i do obývacího pokoje, v jídelně se potom osvědčí rustikální prosklená vitrína. Samozřejmostí je potom dřevěná postel, která dokonale zútulní vaši ložnici a naplní ji neodolatelnou vůní dřeva.

Přečtěte si zajímavý článek:  Kvalitní orientální koberce perfektně doladí váš interiér. Vybírat můžete ze široké škály vzorů

Díky dřevěnému nábytku budete žít zdravěji

Rustikální styl interiér nejen oživí, ale navíc perfektně podpoří zdravý životní styl jeho obyvatel. Masivní dřevo totiž přirozenou cestou podporuje regulaci vlhkosti v místnosti a navíc neuvolňuje žádné škodlivé látky, jak je tomu u některých syntetických materiálů.

Pokud se rozhodnete vybavit byt v tomto stylu, neměli byste zapomínat na přírodní paletu barev. Skvělou inspiraci nabízí i styl francouzského venkova, který se díky své jedinečné atmosféře proslavil po celém světě. Pravidla pro zařízení takto sladěného interiéru jsou ale podobná i u nás – základe úspěchu je samozřejmě kvalitní dřevěný nábytek, který vás bude provázet po celý život.

Zapomeňte na koberce, k venkovu patří podlaha z masivu, vystačíte si také s minimem dekorací, zkuste je raději vyměnit za květiny, které ještě podpoří přírodní ráz interiéru.

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search