Venkovský styl vládne trendům v bydlení, zařiďte si byt jako útulný statek

Dřevěná podlaha, nábytek z masivu, zdi vymalované bíle či v pastelových barvách. Atmosféra venkova v dnešní době láká čím dál tím více lidí, kteří žijí ve městě. Od stresu si totiž člověk nejlépe odpočine právě v přírodním prostředí, které v interiéru nejlépe nahradí rustikální nábytek a vhodně zvolené barvy.

Provoňte byt přírodním dřevem

Současné trendy se však od bytového vybavení našich babiček přece jen trochu liší. Bohatě vyřezávané a zdobné kusy už vyšly z módy. Nahradily je jednoduché linie, které skvěle a stylově zvýrazní kresbu dřeva a navíc umožňují univerzální použití v různých interiérech. Rustikální nábytek už tak nepřipomíná kousky z babiččiny půdy, ale přesto si uchovává nádech venkovské atmosféry.

A jaké kousky by neměly v rustikálně vybaveném bytě chybět? Zapomeňte na nevzhledné multifunkční stěny, u nábytku z kvalitního dřeva si můžete být jistí, že každý kus má svůj účel. Masivní komoda se hodí jak do ložnice, tak i do obývacího pokoje, v jídelně se potom osvědčí rustikální prosklená vitrína. Samozřejmostí je potom dřevěná postel, která dokonale zútulní vaši ložnici a naplní ji neodolatelnou vůní dřeva.

Přečtěte si zajímavý článek:  Konferenční stolky- Nutnost i design v jednom

Díky dřevěnému nábytku budete žít zdravěji

Rustikální styl interiér nejen oživí, ale navíc perfektně podpoří zdravý životní styl jeho obyvatel. Masivní dřevo totiž přirozenou cestou podporuje regulaci vlhkosti v místnosti a navíc neuvolňuje žádné škodlivé látky, jak je tomu u některých syntetických materiálů.

Pokud se rozhodnete vybavit byt v tomto stylu, neměli byste zapomínat na přírodní paletu barev. Skvělou inspiraci nabízí i styl francouzského venkova, který se díky své jedinečné atmosféře proslavil po celém světě. Pravidla pro zařízení takto sladěného interiéru jsou ale podobná i u nás – základe úspěchu je samozřejmě kvalitní dřevěný nábytek, který vás bude provázet po celý život.

Zapomeňte na koberce, k venkovu patří podlaha z masivu, vystačíte si také s minimem dekorací, zkuste je raději vyměnit za květiny, které ještě podpoří přírodní ráz interiéru.

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search