Nové domy s luxusními byty

Každá developerská společnost a stavitel vyhrazuje při výstavbě domu určité procento bytových jednotek pro luxusní byty, luxusní apartmány nebo v dnešní době tolik oblíbené mezonetové byty. Když nebudeme uvažovat finanční stránku věci jako je výběr agentury, developera nebo stavitele, který nabízí prodej domu s luxusními byty, je dobré si ještě před podpisem kupní nebo nájemní smlouvy ověřit několik málo detailů.

Luxusní byty jsou obvykle součástí nových domů, jejichž stáří není téměř důležité, protože luxusní byt se může nacházet jak v novostavbách, tak ve vilách a činžovních domech z minulého století. Každý zájemce o luxusní byt má samozřejmě svůj vkus a cit pro design, takže ponecháme výběr, zda bude spíše nové domy s byty nebo luxusní byt ve starší zástavbě a budově.

Prostředí a okolí

Mnohem důležitějším parametrem, který velmi ovlivní pohodové bydlení v novém luxusním bytě, je prostředí a okolí ve kterém se Váš byt nachází. Bydlení v sebelépe vybaveném a zařízeném bytě asi nebude nikomu příjemné, když výhled z terasy nebo oken bude směrován například na průmyslovou zónu, sídliště nebo staveniště. Výhled je při výběru luxusního bytu velmi důležitý, proto obvykle bývají luxusní byty situovány do nejvyšších pater budov a nabízejí tak velmi pěkný výhled.

Přečtěte si zajímavý článek:  Poradíme vám, jakou popelnici si koupit pro směsný odpad

S tím samozřejmě souvisí i možnost přístupové cesty k luxusnímu bytu. Není rozhodně příjemné vlastnit luxusní byt v nejvyšším patře a denně několikrát šlapat do schodů, proto by výtah měl být samozřejmou součástí každého domu s luxusními byty. Dále vstup do domu, kde narazíte na zapáchající popelnice, různé trubky od plynu a ponuré příšeří, také není tou správnou vizitkou domu, bytu i majitele.

Vybavení bytu

Další nedílnou součástí luxusního bytu je samozřejmě jeho vybavení, které je ideálně navržené tak, aby vyhovovalo potřebám majitele a celkově budilo velmi dobrý dojem. Luxusní byt by měl být vybaven systémem pro ovládání klimatizace, topení, vzduchotechniky, okenních rolet, elektrických zásuvek a osvětlení. Všechny tyto systémy by měly být zakomponovány do celkového designu domu i bytu tak, aby nabízeli majiteli maximální pohodlí a bezpečnost. Jednoduše řečeno: „V luxusním bytě se musíte cítit pohodlně, spokojeně a bezpečně.“

Apartment Housing Interior Home - promofocus / Pixabay

promofocus / Pixabay

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search