Pochutnejte si na jídle z domácího grilu

Zahradní gril se během letních prázdnin používá nejčastěji. V této letní době je po zahradních i domácích grilech také největší poptávka. Pokud si však zahradní gril chcete pořídit, je zapotřebí se trochu v široké nabídce grilů vyznat, neboť dnešní trh nabízí velké množství grilů. V tomto článku vám popíšeme některé tipy a rady, které se vám při koupě grilu mohou hodit.

Zahradní grily

Zahradní grily se používají především k tepelné úpravě masa a zeleniny. K vytváření tepla využívají grily elektrickou spirálu nebo plynový hořák. Na trhu jsou však zahradní grily, které k vytváření tepla používají také kus biomasy, ať už se jedná o dřevěné uhlí či dřevo.

Než si gril na svou zahradu pořídíme, měli bychom zvážit některé důležité faktory, které nám mohou výrazným způsobem pomoci v rozhodnutí, který typ grilu si nakonec koupíme. Nejdůležitější ze všeho je, jaký typ grilu si ve finále chceme koupit.

Typy zahradních grilů

Na internetu je v současné době velký výběr. K dispozici máme na například grily elektrické, které jsou ideální do domácnosti. Pro zahradní využití se nejčastěji používají plynové grily či grily na biomasu.

Přečtěte si zajímavý článek:  Jak si vybrat matraci pro spokojený spánek

Pokud budeme hledět na cenu, tak nejlevnější jsou bezesporu grily na dřevěné uhlí. Mnohem dražší, ovšem zároveň kvalitnější a zdravější variantou jsou grily plynové. Z těchto grilů doporučujeme zejména RBS grily, neboť nabízejí nejzdravější tepelnou úpravu masa. Na těchto grilech totiž nedochází k přímému kontaktu tuku s žárem, jelikož teplo přichází ze všech stran grilovacího prostoru a tuk postupně odkapává do nádobky s vodou a se žárem se prakticky nedostane vůbec do přímého kontaktu. Konečné rozhodnutí si však nakonec uděláte sami, neboť na vás záleží, kolik peněz chcete do grilování investovat.

Parametry zahradních grilů

Pokud už máte zvolený konkrétní typ zahradního grilu, porovnejte si nyní jednotlivé modely, které jsou u tuzemských prodejců k dispozici. Všímejte si především grilovací plochy a velikost grilovacího roštu. U plynových grilů si pak hlídejte zejména celkový výkon a jeho regulovatelnost. Tyto údaje vás budou zajímat, neboť od toho se odvíjí celková spotřeba plynu. Některé zahradní grily mají ještě praktický přídavný hořák pro přípravu nebo ohřívání brambor a omáček

Steak Grill Flame Grilling  - rstamats / Pixabay

rstamats / Pixabay

Značky zahradních grilů

Světových značek zahradních grilů je celá škála. Co se týče plynových grilů, tak v současné době je největším výrobcem zahradních plynových grilů v České republice renomovaná značka CampingAz. Ta je na tuzemském trhu poměrně dlouhou dobu, takže má dobrou a solidní pověst. Druhou velkou značkou, která vyrábí zahradní grily, je firma Cadac. Pokud budete hledat levnější zahradní grily, dívejte se po značce Lucifer.

Přečtěte si zajímavý článek:  Je vaším snem vlastní bydlení? Nechte si postavit dřevostavbu na klíč přesně podle vašich představ

Domácí grily

Pokud chcete grilovat většinou doma, kupte si elektrický gril. Elektrické grily jsou velmi nenáročné na údržbu a čištění. Většina grilů je složena pouze z několika jednoduchých částí, které jednoduše vyndáte a umyjete je.

Elektrické domácí grily jsou rovněž lepší z hlediska zdraví, neboť tepelnou úpravu pokrmů můžete teplotně regulovat. Elektrický gril je navíc nezávislý na počasí, neboť i za špatného počasí si doma můžete dopřát dobrou grilovačku. Jedinou drobnou nevýhodou elektrických grilů je trochu delší tepelná úprava masa a ztráta specifické vůně dřeva. Elektrické grily mají rovněž vyšší pořizovací hodnotu než jednoduché zahradní grily.

Grilling Meat Food Grilled Meat  - gamagapix / Pixabay

gamagapix / Pixabay

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search