5 rad, jak vybrat kvalitní kancelářskou židli

Kancelářskou židli využijete nejen v práci, ale například i na home office, kdy si můžete dopřát potřebného komfortu při práci. K tomu je ale nutné, aby vámi vybraná židle byla kvalitní a disponovala všemi parametry, díky kterým si užijete pohodlí a zároveň podpoříte i své zdraví.

Zaměřte se na konstrukci židle

Při výběru byste se měli v první řadě zaměřit na konstrukci kancelářské židle, což vám zajistí potřebný komfort a flexibilitu. Každá židle by měla minimálně disponovat kvalitním opěradlem, opěrkami pro ruce a ergonomickým podsedákem. Kromě toho je vhodné dbát i na polohovatelnost, díky které můžete během dne měnit výšku svého posedu dle potřeby.

Postavte zdraví na první místo

Při koupi téměř čehokoliv je vhodné postavit na první místo své vlastní zdraví, které můžete špatnými návyky, jako je hrbení se či špatná opora zad při sezení, i nenávratně poškodit. U výběru kancelářské židle se zaměřte na prvky jako je ergonomická opěrka hlavy, tvarovaný podsedák, bederní opora těla či nastavitelné opěrky.

Přečtěte si zajímavý článek:  Jaké požadavky by mělo splňovat nové kancelářské křeslo?

Dbejte na použité materiály

O tom, jak se vám bude na kancelářské židli sedět rozhoduje i použitý materiál. Potřebný komfort vám nabídnou zejména síťované kancelářské židle, které zajistí potřebné proudění vzduchu. Díky němu bude moci vaše tělo dýchat a nebudete se tudíž při práci ani tolik potit.

S kolečky nebo bez koleček?

Velká část lidí řeší, zda se vyplatí koupit si židli s kolečky, či bez koleček. Odpověď je však snadná – pokud v práci či doma potřebujete být flexibilní a pohybovat se po sém pracovišti, kupte si židli s kolečky. Jestliže naopak pracujete pouze u stolu postačí vám židle bez koleček.

Nezapomínejte na design

Důležitý je nepochybně i design samotné židle, kterou můžete vybírat nejen podle tvaru, ale i barvy. Zohlednit se při výběru vyplatí i ostatní kancelářský nábytek, který by měl ideálně ladit se samotnou židlí. Nemusíte se však bát kombinovat různé materiály či odstíny.

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search