Chystáte se zateplit dům? Poradíme vám, jak na to

V posledních letech jsme svědky toho, že většina majitelů domů svá rodinná hnízda začala zateplovat. Zateplení domů se totiž v dlouhodobém horizontu vyplatí. Především v dlouhých zimních měsících kvalitní zateplení domu oceníte. Při velkých a dlouhodobých mrazech jsou na tom zcela jistě lépe ti majitelé domů, kteří si v nedávné době nechali svůj rodinný dům důkladně zateplit. Výhody zateplení domu nejsou ovšem pouze finanční a ekonomické povahy.

Nicméně finanční stránka věci hraje zřejmě nejdůležitější roli, neboť vynaložené finance na zateplení domu se vám v docela krátké době vrátí. Když je tuhá a dlouhá zima, můžete za vytápění ušetřit i několik tisíc korun. Pokud disponujete větším rodinným domem, může být ušetřená částka za topení mnohem vyšší. Investice do zateplení domu se vám tedy mohou vrátit i v horizontu deseti let.

Výhody zateplení budovy

Ekonomické výhody nejsou pouze jedinou výhodou zateplení rodinného domu. Pokud se do zateplení vašeho rodinného domu dáte, vaše rekonstruované rodinné sídlo vydrží mnohem déle než nezateplený dům. Díky kvalitnímu zateplení se zásadním způsobem zvedá životnost celé budovy. Izolace kolem celé budovy totiž způsobuje mnohem menší opotřebení celé konstrukce domu a rovněž efektivně chrání budovu před přírodními podmínkami, tedy hlavně před větrem, deštěm, sněhem a sluníčkem.

Přečtěte si zajímavý článek:  Dřevostavby jako rychlé řešení vašeho bydlení

Zateplený dům je rovněž estetický a krásný

Vedle ekonomických výhod zateplení domu jsou zde i další výhody, které nelze opomenout. Kvalitně zateplená budova je totiž zdravá budova. Díky kvalitně realizovanému zateplení bude bydlení v rodinném domku mnohem příjemnější a komfortnější. Zateplením domu odstraníte například věčné problémy s plísněmi, které jsou normálním jevem pro starší budovy a rodinné domy, které postrádají kvalitní izolaci.

Polystyrene Texture White Foam  - JensRS / Pixabay

Chystáte se zateplit dům? Poradíme vám, jak na to

Zateplení domu výrazným způsobem snižuje rámus a hluk

Zateplení budovy je taktéž velmi dobrým a užitečným pomocníkem v boji proti velkému rámusu z okolí domu. Platí to zejména pro rodinná obydlí, která se nacházejí u rušné silnice nebo na velmi hlučném místě. Pokud máte dům na náměstí nebo u školy, pak vám zateplení domu přinese velké snížení hluku. Pokles hluku v rodinném domě podstatným způsobem zkvalitňuje úroveň bydlení, neboť vlastníci takto zrekonstruované budovy budou mít zcela určitě více klidu a pohody na relaxaci a odpočinek. V zateplené budově se rovněž velmi dobře spí, takže vás bude čekat velmi kvalitní spánek.

Přečtěte si zajímavý článek:  Přivítejte jaro hotovým plotem

Zateplení domu je vkusné a estetické

Dalším velmi významným a důležitým faktorem pro zateplení rodinného domu je jeho vzhled. Všechny zateplené domy totiž dostanou zbrusu novou barevnou fasádu, která z vašeho domu udělá pěkné a útulné místečko k bydlení. Estetický charakter domu není potřeba podceňovat, působí totiž dobře na psychiku každého člověka. Pokud máte pěkně novou fasádu, váš dům je hned mnohem veselejší a pěknější. Pokud je v jedné ulici více zateplených domů s novými fasádami, je taková zástavba hned atraktivnější pro bydlení.

Zateplením získá vaše rodinné hnízdo nejenom příjemnější vzhled, ale také modernější nádech. Nová fasáda pouze zvyšuje celkovou tržní hodnotu celé budovy. Nově zateplená budova je tak nesporně na tuzemském trhu s nemovitostmi lépe konkurence schopná a prodejná.

Zateplení domu je ekologické

Tepelná izolace domů je také ekologická a šetrná vůči životnímu prostředí. Čím méně protopíme, tím samozřejmě lépe pro tuto modrou planetu. Pokud bude v České republice více zateplených rodinných domů a městských budov, bude v českých a moravských městech lepší ovzduší. Zateplení budov se tedy vyplatí nejenom ekonomicky, ale také ekologicky.

Energy Saving Energy Label - MVOPro / Pixabay

MVOPro / Pixabay

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search