Pošlete do pracovny dostatek světla

Díky událostem za poslední dva roky si stále více lidí zařizuje domácí kanceláře. Někomu stačí psací stůl postavený v obývacím pokoji, někdo má na práci samostatnou místnost. V každém případě je ale klíčové na práci dobře vidět. Jak si zařídit dostatek světla na práci? Nutno podotknout, že každá práce vyžaduje trochu jiný typ osvětlení. Potřebujete-li rýsovat výkresy, budete potřebovat jiné osvětlení než někdo, kdo svůj pracovní čas tráví u počítače.

Obecně platí, že světlo by mělo přicházet z více směrů, pokud tedy nepracujete stále na počítači, je dobré mít centrální a k němu i doplňkové světlo. U kancelářské práce na PC si vystačíte se stolní lampou. Podstatnější otázkou než kde pracujete, je možná spíš jak dlouho věnujete práci čas. Pro kratší úseky, které strávíte u kancelářské práce v improvizované domácí kanceláři, bude stačit klasické centrální svítidlo v místnosti a na stole nesmí chybět stolní lampa, kterou můžete podle potřeby polohovat. Většina stolních lamp má LED světelný zdroj, jehož intenzitu svícení i barvu světla lze regulovat tak, aby vám to bylo příjemné.

Přečtěte si zajímavý článek:  Dřevěné podlahy přinášejí do interiéru příjemnou atmosféru

Pokud v pracovním módu ale trávíte každý den několik hodin, je třeba tomu přizpůsobit i osvětlení pracovního koutu. To už totiž klasická lampa na stole nespraví. Zde je potřeba dodržet míru dostatečného osvětlení, abyste si neničili zrak. Intenzita osvětlení musí být dostatečná, aby světla nebylo málo, na druhou stranu ho zase nesmí být moc, aby vás neoslňovalo. Jak tedy správně nastavit osvětlení? Pokud si nevíte rady, přijďte se poradit k profesionálům do světelného studia Aulix. Nachází se v Dolních Břežanech u Prahy, kde vám zkušení odborníci rádi spočítají, jaké osvětlení je ve vašem konkrétním případě potřeba a jaké by vám doporučili. Navrhnou vám možná řešení a vy se zde přímo můžete na jednotlivá svítidla podívat, vyzkoušet a zakoupit. Neváhejte tedy a nastavte si optimální podmínky pro práci z domova.

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search