Stěhovací firma radí: 2 tipy pro hladké stěhování

Čeká vás stěhování a začínáte chápat, proč se říká, že je lepší vyhořet než se stěhovat? Nezoufejte si. Máme pro vás tipy, které svým klientům radí přímo stěhovací firma.

Připravte si „stěhovací složku“

Kolem stěhování je vždy obrovská fůra papírů. Informace o nové adrese, zapojení internetu, výpis z katastru o přepisu vlastnictví, nová pojišťovací smlouva, papíry k přepisu energií v původním i v novém bydlišti, půdorysy nového domu nebo bytu atd. Je jasné, že všechno nemůžete mít v hlavě. Mnoho věcí je hlavně nutné mít opravdu v papírové formě. Například u dodavatele energií slouží k přepisu energií jako podklad na papíře sepsaný předávací protokol.

Pokud nechcete mít při stěhování ještě větší chaos, než je nutné, založte si „stěhovací složku“. Velký šanon, kam originály nebo kopie všech důležitých dokumentů budete ukládat. V dnešní digitalizované době se samozřejmě může zdát, že bude stačit mít vše vyfocené v telefonu, ale ruku na srdce – sami víte, jak rychle se mobil vybije. A nejčastěji vás takto překvapí právě ve chvíli, kdy ho nejvíce potřebujete.

Přečtěte si zajímavý článek:  Elektrické topné systémy a jejich možnosti

Udělejte si rezervaci včas

Pravděpodobně už tušíte, kdy se budete stěhovat. Málokdo se stěhuje ze dne na den. Udělejte si včas rezervaci u potřebných firem a řemeslníků. Stěhovací firma není jediná, kterou budete oslovovat. Možná budete potřebovat uklízecí firmu, natěrače, specialistu, který vám přijde zapojit kabelovou televizi apod. Pokud budete zbytečně otálet snadno se tak připravíte o výhodné postavení. Může se vám stát, že se vám na poslední chvíli výběr mezi firmami zúží a vy si nebudete moct vybrat tu nejvýhodnější možnost. Zbytečně tak utratíte peníze navíc.

U stěhování se vždy vyplatí začít s ním včas. Čím dříve začnete, tím méně stresující celý proces bude nejen pro vás, ale i pro celou rodinu. Menší stěhování možná zvládnete sami nebo s pomocí přátel. Pokud ale stěhujete celou domácnost, vždy se vyplatí oslovit odborníky.

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search