Tepelná izolace: Jak na ni a kolik s její pomocí můžete ročně ušetřit?

Tepelná izolace je čím dál tím více diskutovaným tématem zejména mezi majiteli domů a nemovitostí, kteří chtějí tímto způsobem snížit energetickou náročnost jednotlivých staveb. Ceny energií prudce rostou, což nutí čím dál tím více lidí investovat do četných rekonstrukcí a instalace tepelné izolace.

Izolace střechy dokáže snížit náklady na vytápění

Při pohledu na rostoucí ceny energií zatrne doslova každému, a to hlavně majitelům nemovitostí. Pokud se řadíte mezi ně, určitě byste měli zvážit, zda se vám z finančního hlediska nevyplatí investovat do rekonstrukce a následné tepelné izolace domu. Z dlouhodobého hlediska totiž můžete ušetřit až tisíce korun ročně, které byste jinak museli zbytečně uhradit za náklady na vytápění.

Běžná tepelná izolace stropu přitom není nějak zvlášť náročná, a to jak po finanční, tak i časové stránce. Výrazně můžete snížit tepelné ztráty a maximalizovat vytopení dané místnosti – předpokladem jsou samozřejmě i kvalitní okna, která těsní přesně tak, jak mají. Ještě lepších výsledků můžete dosáhnout pomocí zateplení stropu v podkroví, které vás sice bude stát výrazně více, ale zároveň budete moci snížit tepelnou ztrátu téměř na minimum.

Přečtěte si zajímavý článek:  Komplexní řešení pro základy vašeho domu od společnosti TS Stavby

Izolace je vhodná i pro klasické šikmé střechy

Asi nejžádanější je tepelná izolace šikmé střechy, která je ostatně nejvyužívanějším typem střechy na našem území. K tomu se přizpůsobily i zdejší firmy, které mají zkušenosti jak se šikmými, tak i rovnými střechami. Pokud si však chcete být jistí, že bude odvedená práce opravdu kvalitní, vybírejte si pouze mezi již ověřenými firmami či dodavateli izolací.

Mezi profesionální dodavatele kvalitních izolačních materiálů se řadí i e-shop Nejlevnejsiizolace.cz, který u nás působí již od roku 2002. Za tu dobu má zkušenosti se širokou škálou materiálů, díky čemuž dokáže svým klientům vždy nabídnout pouze tu nejkvalitnější a nejúčinnější izolaci na trhu.

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search