Jak vybírat interiérové dveře

Potřeba soukromí je v jakémkoli interiéru nesmírně důležitá. Ať už bydlíte v rodinném domku, bytovce anebo panelovém domě, jednotlivé místnosti v daném bytě prostě budete potřebovat oddělit. Jen velmi složitě si dokážeme představit celý byt, který bude zcela propojený. I dva lidé potřebují svoji chvilku soukromí. Proto si ostatně pořizujeme elegantní interiérové dveře.

Jakým způsobem je vybírat? Na to se zaměříme mnohem podrobněji v tomto článku.

Klasické, nebo posuvné?

Odpověď na tuto otázku by měla být prvořadá. Pokud se totiž rozhodnete pro posuvné dveře do stavebního pouzdra, musíte s nimi počítat již v rané fázi stavby. Jinými slovy, už při realizaci hrubé stavby musí být vytvořen adekvátní stavební otvor, do něhož bude pouzdro přesně integrováno. U klasických dveří je zapotřebí znát pouze jejich rozměry, čemuž se také samozřejmě přizpůsobí stavební otvor.

Design musí korespondovat s interiérem

Mnozí lidé ví, jak správně vybrat dveře, nicméně mají problém s volbou správného dekoru. Ano, vzhled hraje u interiérových dveří také hodně důležitou roli. K dispozici jsou v současnosti dveře vyrobené z masivu, případně dýhované modely anebo typy, jež jsou potažené CPL, tedy umělou látkou. Posledně jmenované jsou nejlevnější, nicméně v kvalitě jistě nezaostávají. Oblíbenými odstíny jsou především wenge, ořech či krémová slonová kost.

Přečtěte si zajímavý článek:  Plastová nebo dřevěná? Vyberte si ta správná okna

A co ostatní aspekty?

Zcela jistě je zapotřebí myslet i na skleněné výplně. Pokud máte spíž, nezapomeňte na větrací mřížku ve spodní části dveří. Vybrat byste si měli i adekvátní kování a panty. Oblíbené jsou nerezové variace, nicméně hezky vypadá i mosaz. Komfortní interiérové dveře se vyznačují také pohodovým otevíráním. U dveří do koupelny a na WC myslete také na zamykací mechanismus. Každý potřebuje mít v těchto místnostech soukromí.

Sun Open Door Sunlight Light  - Tumisu / Pixabay

Tumisu / Pixabay

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search