Dřevostavby jako rychlé řešení vašeho bydlení

Dřevostavby na klíč se těší rostoucí oblibě, i tak ale zabírají nízký podíl ze všech postavených domů v České republice. Lidé mají stále ještě obavy z toho, že dřevostavby nejsou tak kvalitní, jako již vyzkoušené zděné stavby. Na druhou stranu existuje spousta dřevěných staveb, které svědčí o opaku. Nejstarší zdokumentovanou dřevostavbou je švýcarský dům (stále ještě obydlený) starý asi 700 let. Dalšími důkazy odolnosti dřevostaveb jsou dřevěné kostely, staré několik staletí, které je možné vidět po celém světě.

Rychlost stavby

V současné době už existuje spoustu prefabrikovaných konstrukcí, díky kterým je samotná montáž dobu zrychlena. Oproti zděným konstrukcím několikanásobně. Zručná společnost dokáže postavit čtyřpatrový blok již za 30 dní. Spolu s dokončovacími pracemi, jako je řešení vytápění, přípojka vody a plynu, je dům připraven k bydlení za asi půl roku. A to je ve srovnání se zděnými domy opravdu něco mimořádného.

Levnější cena

Moderní dřevostavby jsou levnějším řešením než zděné domy. Může za to jednak kratší doba výstavby, ale také úspora energií. Dřevo má lepší izolační vlastnosti než beton, cihla či kámen, takže dokáže ušetřit vaše peníze za energie. Ačkoli se zděné výstavby rychleji vytopí, při vypnutí vytápění také rychleji vychladnou. To dřevo dokáže udržet teplo či chladno déle, což je obrovskou výhodou, když chcete ušetřit.

Přečtěte si zajímavý článek:  Nové domy s luxusními byty

Požární odolnost

To, co spoustu lidí odrazuje od výběru dřevostavby, je obava o požární odolnost těchto staveb. Tato obava je ale neoprávněná, protože bylo prokázáno, že dřevěná budova je odolnější dokonce více, než ocelové konstrukce. Ocel se taví při teplotě mezi 400 až 600 °C, avšak dřevěná budova si zachovává své konstrukční prvky i když hoří. Zůstávají ve stále stejném geometrickém uspořádání. Technologie zabývající se dřevem se i nadále zlepšují, což v budoucnu může znamenat ještě větší odolnost.

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search