Levná vylepšení, která zútulní každý byt

Necítíte se ve svém bydlení úplně příjemně? Pomoci může i několik jednoduchých vylepšení, s jejichž pomocí přidáte do místností trochu více elegance a špetku luxusu.

Opticky zvyšte stropy

Závěsy a záclony do bytu prostě patří. Aby však působily tím správným dojmem, chce to trik. Proto zavěste záclonové tyče co možná nejvýše a pověste na ně dlouhé, splývavé závěsy, které dodají místnosti luxusnější pocit. A to díky opticky vyšším stropům, jež bývají mnohdy přítomny v luxusnějších nemovitostech.

Slaďte vybavení interiéru

Odvážně vzorované stěny mohou působit luxusním dojmem, ale jejich instalace a pořízení vůbec nemusí být drahé. Budou se hodit například do menších místností, kde vytvoří zajímavý prvek. Bez problémů jistě seženete samolepicí tapety, které se snadno aplikují a představují cenově dostupnou variantu pro takové vylepšení. Ovšem aby působily tak, jak mají, měl by je doplňovat i obdobně barevně vyvedený bytový textil.

Správně zvolená neutrální barva je základ

Při zařizování svého bydlení však vždy začněte se základní neutrální barvou. Může jít o bílou, jemně krémovou, šedou apod. V luxusně zařízeném interiéru totiž budou elegantně vystupovat jednotlivé barevné a kontrastní prvky, které celému zařízení dodají jiný rozměr. Nezapomínejte však také na to, že luxusní rozhodně neznamená přeplácaný, ale mnohdy spíše naopak. Opravdu pestrobarevné povlečení, které je teď v módě, si tak mohou dovolit jen majitelé opravdu střídmě zařízené ložnice.

Přečtěte si zajímavý článek:  Elektrické topné systémy a jejich možnosti

A totéž platí i pro aktuální trendové hotové záclony. Líbí se vám výrazné květinové vzory nebo třeba ty, připomínající ze všeho nejvíce výlet na safari? Pak jim v interiéru dovolte řádně vyniknout a snažte se, aby je opravdu nic nezastínilo. Jinak hrozí, že si u vás návštěvy budou připadat spíše jako někde v cirkusu, než v útulně zařízeném domově.

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search