Elektrické topné systémy a jejich možnosti

Elektrické topení v podlaze je dnes doslova v kurzu. Výhody, které řešení vytápění domácností nebo komerčních prostor skrytím topného systému do podlahy přináší, se neomezují jen na designérské řešení interiéru. Uživatelé elektrického podlahového topení oceňují také zvýšenou efektivitu vytápění díky rovnoměrnému rozložení tepla v místnosti. Zlepšená hygiena topení umožněná eliminací nežádoucího víření prachu je pak už jen pomyslnou třešničkou na dortu.

Společnost Ekoterm je specialistou na elektrické topné systémy. Již od roku 1990 získává zkušenosti v oblasti poskytování nejmodernějších elektrických systémů topení a temperace určených pro Váše pohodlí. Hlavní činností společnosti je elektrické podlahové topení, a to nejen dodávky kompletních systémů od renomovaných světových výrobců, ale i jejich samotná aplikace.

Elektrické podlahové topení

Pro vytápění domácností formou podlahového topení nabízí Ekoterm elektrické odporové rohože, kabely a koberce od dánského výrobce DEVI a americké společnosti RAYCHEM. Tyto produkty fungují na jednoduchém principu elektrického odporu. Působením elektrického proudu se zahřívají kabely a získávají tak topné vlastnosti.

Přečtěte si zajímavý článek:  Jaké zakončení okrajů koupacího jezírka vám usnadní jeho údržbu?

Dnešní nové technologie zaručují inteligentní rozložení topné aktivity pouze tam, kde je to opravdu potřeba. Díky tomu se již mohou tyto systémy pochlubit neomezenou trvanlivostí a hospodárností provozu.

Neexistují téměř žádná omezení na použitou podlahovou krytinu. Příjemně zahřáté dlažby docílíme umístěním topné rohože přímo při pokládce dlažby. Rohož je umístěna do montážního lepidla a konstrukční výška podlahy se tak zvýší jen minimálně.

Při pokládce dřevěné nebo laminátové podlahy bývá využíván jeden z prvků suché montáže elektrického podlahového topení. Můžeme si vybrat mezi topným kobercem, fungujícím zároveň jako zvuková izolace a topným kabelem v kombinaci s podlahovými deskami Devicell Dry nebo Reflecta, které zaručují sálavost tepla pouze směrem vzhůru. Vždy musíme mít na paměti, že podlahové topení smíme použít pouze pod takovou krytinu, kterou její výrobce pro toto použití vyloženě doporučuje.

Chodníky, střechy, žlaby

Ke kompletnímu tepelnému servisu patří také ochranné prvky, zaměřené na venkovní plochy. Společnost Ekoterm má ve své nabídce také široké spektrum topných kabelů určených k instalaci pod venkovní chodníky, na střešní krytinu nebo do okapových svodů. Všechny tyto plochy jsou tak chráněny před zamrzáním a sněhovou pokrývkou, takže již nehrozí zbytečné úrazy způsobené pohybem osob po zledovatělém povrchu nebo pod střechou s nánosem sněhu.

Přečtěte si zajímavý článek:  Potřebujete rychle prodat dům či byt? Nezapomeňte na home staging

Obdobně lze využít také mobilní topící kabely s možností přímého zapojení do elektrické sítě. Vhodné jsou pro zahřívání potrubí a hadic dočasně vystavených vnějším povětrnostním vlivům.

Regulace a ovládání

Všechny systémy z nabídky firmy Ekoterm jsou ovládány moderními řídícími systémy zaručujícími jednoduché nastavení a dlouhodobě bezobslužné fungování. Výběr je široký, od jednoduchých regulátorů po bezdrátové ovládací jednotky pro celou domácnost. Samozřejmostí je hojnost nejrůznějších provedení a vyměnitelných rámečků, díky kterým zařízení přesně zapadne do vašeho interiéru.

Další doplňky a vybavení pro větší tepelný komfort

Existují i další zařízení, která můžeme zařadit mezi elektrické topné systémy. Naleznou využití nejen v domácnostech ale i v komerčním sektoru. Jedná se o nejrůznější přímotopy, teplovzdušné ventilátory, infrazářiče, vysoušeče rukou a ručníků nebo vyhřívané autopotahy. To vše naleznete v nabídce produktů společnosti Ekoterm.

Slippers Socks Warm Warmers Oven - congerdesign / Pixabay

Elektrické topné systémy a jejich možnosti

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search