Kindergeld: Jak dosáhnout na přídavky na děti v Německu?

Pokud se řadíte mezi desetitisíce Čechů, kteří pracují v Německu, pravděpodobně máte nárok na přídavky na děti. O ty si však musíte zažádat na příslušných úřadech, které vyhodnotí, zda jste splnili všechny zákonem dané podmínky. Máte i vy nárok na jejich vyplacení?

Jak si můžete o přídavky na děti v Německu zažádat?

Přídavky na děti v Německu známé také jako „Kindergeld“, jsou jednou ze sociálních dávek, kterou můžete dostat v rámci německé sociální politiky. Její výše je přesně stanovena a odvíjí se od počtu dětí. Během pandemie koronaviru byly vypláceny i „Kinder bonusy“, a to ve výši 300 euro.

  • první dítě – 219 euro

  • druhé dítě – 219 euro

  • třetí dítě – 225 euro

  • čtvrté dítě – 250 euro

Abyste přídavky získali, musíte si o ně nejprve zažádat, k čemuž budete potřebovat rodné listy dětí, svoji pracovní smlouvu a potvrzení o trvalém pobytu. S sebou samozřejmě musíte mít i vypleněný příslušný formulář, který si můžete stáhnout na stránkách Bundesagentur für Arbeit.

Přečtěte si zajímavý článek:  Investujte do jistoty s investičním zlatem od Zlatovny

Kdo má nárok na přídavky na děti v Německu?

Pokud si chcete zažádat o přídavky na děti v Německu, musíte nejprve splňovat jimi stanovené podmínky. Nárok na vyplacení dávky máte totiž pouze tehdy, jestliže v zemi máte trvalý pobyt, nebo jste plátcem daně. Záleží také na věku dítěte, kdy je maximální věková hranice stanovena na 18 let (25 let u studentů VŠ).

Nevíte, jak zažádat o přídavky na děti v Německu? Požádejte o radu profesionály

Jednání s úřady v cizině může být někdy opravdu složité, a proto není od věci si na pomoc zavolat profesionály. Mezi ně se řadí i česká společnost TJ-Legal, která vám dokáže o příspěvky zažádat i 6 měsíců zpětně. Cena za službu se navíc nemění v závislosti na počtu dětí. Spolu s žádostí o příspěvek vám může společnost pomoci s žádostí o vrácení daní z Německa, a to dokonce čtyři roky zpětně.

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search