Vitamín D se řadí mezi jedny z nejdůležitějších vitamínů. Najít ho přitom můžete v celé řadě potravin

Pokud je pro vás důležitá krása a zdraví, určitě byste měli dbát na to, abyste přijímali všechny důležité vitamíny a minerály. Jedním z nich je nepochybně vitamín D, jehož přítomnost je pro náš organismus nepostradatelná. I přesto velká část lidí nedbá na jeho dostatečný příjem, což jim může v průběhu času začít způsobovat celou řadu zdravotních problémů.

Vitamín D přispívá ke správnému fungování imunitního systému

Vitamíny a minerály jsou nezbytné pro správné fungování našeho organismu a také našeho imunitního systému. V tomto ohledu je důležitý zejména vitamín D, který stojí za správným vstřebáváním vápníku a fosforu. Samotný vitamín přitom lze rozdělit hned na několik sloučenin, přičemž tou nejdůležitější je vitamín D3.

Správná hladina vitamínu D je důležitá pro:

  • pro proces dělení buněk,
  • správný stav zubů,
  • uchování dostatečné hladiny vápníku v krvi,
  • správný stav a pevnost kostí.

Zejména pro kosti je důležitá kombinace vitamín K2+D3 přispívající k jejich zpevnění a odolnosti. Dostatečný příjem obou vitamínů je doporučován zejména aktivním sportovcům, u nichž jsou kosti velmi namáhány. To samé platí i u starších osob, u nichž se často objevuje řídnutí kostí či osteoporóza.

Přečtěte si zajímavý článek:  Hledáte způsob, jak nakopnout svůj organismus? Užívejte doplňky stravy s karnitinem a chromem

Dostatek vitamínů lze doplnit i prostřednictvím vyvážené stravy

K dostatečnému příjmu vitamínů a minerálů přispívá zejména vyvážená strava a správně nastavený jídelníček. Vitamín D totiž můžete najít v celé řadě potravin, ale najdou se mezi nimi i přírodní produkty. S příjmem vitamínu D3 vám pomůže i pravidelný pobyt na sluníčku, kterého je však poměrně málo během zimních měsíců.

Vitamín D naleznete zejména v:

  • krevetách,
  • hovězích játrech,
  • rybách a rybím oleji,
  • ve vejcích,
  • másle.

Právě během zimy můžete k doplnění vitamínů využít i doplňky stravy, u nichž byste si vždy měli dopředu ověřit jejich kvalitu. Vhodný je například vitamín K2+D3 v tabletách od českého výrobce NATURVITA, který můžete volně zakoupit v e-shopu GigaLekarna.cz.

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search