Víme, kterým rostlinám se bude ve vaší koupelně perfektně dařit

Koupelna obvykle slouží k naší očistě, leckdy i k odpočinku. Nemělo by však jít o její jediné funkce. Naopak. Měli bychom se v ní také cítit dobře a i k tomu nám mohou pomoci nejrůznější dekorace. A když mluvíme o dekoracích, proč rovnou nevsadit na ty živé?

Na mysli máme samozřejmě zelené rostliny. Budete překvapeni, kolika různým druhům se může v prostředí s vysokou vzdušnou vlhkostí dařit, a to dokonce i s minimem světla.

Tchýnin jazyk nebo ledviník jako oblíbené stálice

Tyto krásky byly oblíbené už u našich babiček. Získaly si je zejména svou nenáročností a zajímavým vzhledem. Tchýnin jazyk alias tenura vlhké prostory opravdu miluje, takže pokud mu dopřejeme v koupelně alespoň trochu světla, bude se mu tam opravdu skvěle dařit. A ledviník jakožto kapradina je pak do míst se zvýšenou vlhkostí zcela jasnou volbou, o tom snad není nutné pochybovat.

Vsadit můžete i na parožnatky nebo exotický bambus

Kapradiny jsou všeobecně k vysoké vzdušné vlhkosti velmi tolerantní, a jiná není ani parožnatka, jež se svým zjevem rozvětveným parohům opravdu podobá. Navíc ji lze pěstovat jen na kusu kůry, vůbec tak nepotřebuje květináč. Roste však velmi pomalu. Takže chcete-li si koupelnu zazelenit rychle, pak sáhněte mezi trávy – a to konkrétně pro bambus. Tomu se bude v téhle místnosti dařit opravdu skvěle.

Bad Frog Loo Phone Bath Swim  - Rollstein / Pixabay

Víme, kterým rostlinám se bude ve vaší koupelně perfektně dařit

Ale pozor, vyhněte se oblíbenému „lucky bamboo“, není to totiž bambus, ale Dracaena marginata. V koupelně se jí sice bude dařit taky, ovšem rychlým růstem vás bohužel neoslní. Patří v tomto ohledu spíše mezi střední třídu.

Přečtěte si zajímavý článek:  Párty stany využijete i na vaší zahradě. Máme pro vás několik tipů

Radost vám udělá třeba i svícník

Chcete něco pnoucího, co na první pohled upoutá svým nevšedním zjevem? Sukulentní svícník alias senecio bude v tomto ohledu bezpochyby tou správnou volbou. A když už jsme u dužnatých rostlin, vysoké vzdušné vlhkosti dává přednost i aloe pravá (aloe vera). Ta vás navíc potěší svými léčivými účinky.

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search