Víte, jak si poradit s mastnou skvrnou na zdi?

Může se to stát i vám. Mastné prsty se mohou objevit na zdi v kuchyni, v obýváku nebo třeba v dílně. A ne vždy je úplně jednoduché se jich zbavit. Naštěstí stačí vsadit na běžné domácí prostředky a můžete mít hotovo za pár minut.

K ruce si můžete vzít celou řadu věcí. Hodí se kupříkladu starý chleba, kvasný ocet nebo třeba jedlá soda. Musíte ovšem vsadit na ty správné poměry a další vychytávky.

Velmi často pomůže obyčejný chleba

Nevěříte? Ale je to tak. Jen si vezměte krajíc a zbavte ho kůrky. Poté střídku vytvarujte do malých kuliček a přetírejte s nimi skvrnu na zdi, jako kdybyste ji gumovali. Kuličky ze střídky vyměňujte tak dlouho, dokud skvrna nezmizí. Většinou si vystačíte opravdu jen s jedním krajícem a mastná skvrna bude pryč.

Pomůže i ocet, ale chtějte vždy ten kvasný

Ten totiž na mastnotu působí nejlépe. Ovšem pokud byste ho použili neředěný, byl by příliš agresivní. Smíchejte proto stejné množství octa a vody a tuto směs nalijte do rozprašovače. Nastříkejte na skvrnu a nechte chvíli působit. Nakonec vše dočistěte vlhkým hadříkem. V případě potřeby opakujte.

Přečtěte si zajímavý článek:  Foukaná a stříkaná izolace: Jak se od sebe liší a jaké výhody nabízí?

Vyplatit se může i sázka na jedlou sodu

Ne vždy je bohužel ocet vhodný, zejména na tapety by mohl mít velmi negativní vliv. A co si tedy v takovém případě počít? Vsaďte na méně agresivní jedlou sodu. Budete potřebovat šálek teplé vody, ve které rozmícháte jednu lžíci jedlé sody. Přelijte do rozprašovače a nastříkejte na skvrnu. Nechte chvíli působit a nakonec dočistěte suchým hadříkem. Opět podle potřeby opakujte.

A co byste ještě měli vědět? Některé barvy nebo tapety se nemusí s domácí chemií snášet právě dobře. Takže pro jistotu vše nejdříve vyzkoušejte na místě, které není vidět. Pro jistotu, kdyby se vám při čištění něco nepodařilo.

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search