Jak často je vhodné v domácnosti utírat prach a proč

V současnosti trávíme ve svých domovech mnohem více času, než kdy dříve, což nám dovoluje se také více soustředit na úklid. Ovšem na utírání prachu bychom se měli zaměřit po celý rok. Důvody jsou vcelku jasné.

Prach je totiž tvořen mnoha škodlivými složkami, které v domácnosti určitě nechcete. Jde zejména o prach, ale ve hře jsou také roztoči a jejich výtrusy, viry, bakterie, zbytky jídel apod. Zkrátka nic, co byste chtěli, aby vám dlouhodobě poletovalo po domě.

Špatný úklid může stát za celou řadou nemoci

Ještě horší je situace v domácnostech, kde k vytápění používají krb nebo kamna. Ze dřeva či uhlí s totiž uvolňuje prach a ten opravdu nesvědčí našim dýchacím cestám. Tady je proto včasný úklid ještě důležitější, než v jiných případech.

Tea Towels Kitchen Towel Dry - congerdesign / Pixabay

Jak často je vhodné v domácnosti utírat prach a proč

Pokud prach neuklízíme a toxiny v něm se začnou v našem těle hromadit, pak je ve hře celá řada nemocí. Nejčastěji jde samozřejmě o onemocnění dýchací soustavy, ovšem objevit se mohou i kožní problémy, zarudnutí očí, alergické reakce apod.

Přečtěte si zajímavý článek:  Podnikání v realitách je výdělečné, ale i pořádně náročné. Co vše vás jako realitního makléře čeká?

Frekvence uklízení doporučená odborníky by se vám asi nelíbila

Pokud z chcete ze své čisté domácnosti vytěžit opravdu maximum, pak byste měli poslouchat rady odborníků. Ti říkají, že ideální je rychlý úklid každý den, nebo alespoň každý druhý. Nedáte tak toxinům vůbec šanci se nahromadit. Ovšem to je ve většině českých domácností nereálné.

Pokuste se tedy alespoň o utírání prachu jedenkrát za týden. To ovšem platí pro běžnou domácnost bez dětí nebo domácích mazlíčků. Máte-li doma tyto malé znečišťovatele, anebo si užíváte výhod bydlení přímo propojeného s terasou apod., pak byste měli uklízet častěji. Dvakrát do týdne je ideál – stačí alespoň rychle zamést nebo vytřít. Vyplatí se vám to, však uvidíte. Pocit čisté domácnosti je totiž k nezaplacení.

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search