Školní batoh vs aktovka: V čem se liší a jak na jejich výběr?

Žádný školák se neobejde bez pořádné aktovky či batohu, s kterým by mohl každý den vyrážet do školy. Právě proto je třeba investovat do jeho výběru alespoň trochu času, díky čemuž zajistíte svému dítěti pohodlí při jeho nošení. V samotných parametrech se však nemusí každý rodič vyznat, přičemž jedním z největších dilemat je volba mezi aktovkou a školním batohem. Jaký je rozdíl mezi batohem a jak postupovat při jejich výběru?

Školní aktovku ocení zejména prvňáčci

Pokud vybíráte výbavu pro prvňáčka, určitě se nevyhnete koupi školní aktovky či batohu. Právě výběr mezi nimi je pro některé rodiče složitý a nevědí, která varianta je pro jejich děti nejlepší. Pro menší děti je obvykle výhodnější školní aktovka pro prvňáčka, jež je navržená tak, aby se do ní jednodušeji ukládaly školní desky – úložný prostor je navíc mnohem přehlednější.

Poměrně často už můžete narazit i na školní batohy pro 1. stupeň, jejichž konstrukce je upravená tak, aby vyhovovala i těm nejmenším žákům. Kvalitní školní aktovky i batohy u nás nabízí například firma STIL, jejímž cílem je právě kvalita a také zdravotní nezávadnost. Všechny batohy i aktovky jsou tedy vybaveny polstrováním a oporou zad, díky čemuž není celá hmotnost batohu směřována pouze na jednu část těla – batohy STIL jsou navíc ověřené a certifikované odborníky a lékaři.

Přečtěte si zajímavý článek:  Co dělat, když vám bývalý partner neplatí výživné na dítě?

Během výběru se zaměřte na kvalitní ergonomii

Všechny školní batohy by měly být navržené tak, aby disponovaly perfektní ergonomií. Ta se týká nejen samotného těla batohu či aktovky, ale i popruhů. U nich je důležitá především délka a jejich polstrování. Pozor si dávejte také na hmotnost batohu, která by neměla činit maximálně 10 % hmotnosti školáka. Stejná pravidla platí i pro školní batohy pro 2. stupeň, u nichž je kladen důraz i na neutrální a čistý design, což ocení zejména starší děti.

Školní batoh vs aktovka: V čem se liší a jak na jejich výběr?

Školní batoh vs aktovka: V čem se liší a jak na jejich výběr?

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search