Plastový sklep je levnější než betonový. Přesvědčí vás i dalšími výhodami

Jak vyřešit nedostatek úložných prostorů, když nemáte k dispozici klasický sklep? Majitelé nepodsklepených novostaveb se stále častěji přiklání k podzemnímu plastovému sklepu, který nabízí spoustu místa na uskladnění věcí všeho druhu. Realizace je přitom možná i bez stavebního povolení a cenově nejde o nijak nákladnou záležitost.

Co je plastový sklep?

Plastový sklep má podobu prefabrikovaného skladovacího prostoru – obvykle vyrobeného z vysokojakostního polypropylenu, jehož minimální trvanlivost bývá cca 25 let (v praxi může vydržet funkční mnohem déle). Umisťuje se pod zemí, a protože disponuje odvětrávacím systémem, plní svou funkci stejně dobře jako běžný sklep.

Jaké hlavní výhody plastový sklep nabízí?

Začněme popořádku. Pokud jsou vaší prioritou nízké pořizovací náklady, bude se vám řešení v podobě plastového podzemního sklepa líbit. Stojí zhruba polovinu toho, co klasická betonová konstrukce. Realizace je rychlá a co do náročnosti srovnatelná s realizací ČOV nebo retenční nádrže. Stihne se za jediný víkend.

V souvislosti s uskladněním potravin a nápojů nelze plastovému sklepu nic vytknout. Bez obav v něm můžete uchovávat vše, co pro uchování čerstvosti potřebuje přirozenou teplotu a temno. Chlad (ale nikoliv mráz jak v lednici) a zamezení přístupu světla oceníte například při skladování vína a piva, zavařenin a dalších věcí, které nevyžadují tak nízkou teplotu jako v lednici.

Přečtěte si zajímavý článek:  Odhad nemovitosti pro dědické řízení: Jak probíhá a kde vám s ním pomohou?

Z hlediska provozních nákladů je plastový podzemní sklep perfektní. Oproti lednici nepotřebuje elektřinu.

A ještě něco: podzemní stavba je jako stvořená pro menší zahrady, kde hraje roli každý centimetr čtvereční místa. Nepřipraví vás o kus trávníku jak např. větší zahradní domek, ale i tak vám poskytne velkorysý prostor pro všechny věci, které se vám jinam nevešly nebo je chcete mít po ruce.

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search