Magnetické kuličky NeoCube 5 mm – K čemu jsou?

Magnetické kuličky o průměru 5 mm jsou součástí magnetické stavebnice NeoCube. Celkem jich ve stavebnici najdete 216. K čemu je stavebnice dobrá, jak s ní pracovat, pro koho se hodí a pro koho ne? Čtěte dál.

Když správně sestavíte 216 magnetických neodymových (Neo) kuliček, vznikne z nich kostka (Cube). Odtud je i název NeoCube. I když mají magnetické kuličky průměr jen 5 milimetrů, mají velkou sílu. Po spojení dobře drží u sebe.

4 výhody magnetické stavebnice NeoCube

Skládání magnetické stavebnice či hlavolamu má několik výhod. Procvičuje to kreativitu, představivost a zároveň uvolňuje mysl od každodenního stresu. Na skládání je potřeba se soustředit, čímž vyženete z hlavy jiné myšlenky.

Hraní si s kuličkami posiluje prsty. To může být náhradou za ruční psaní, které je dnes u mnoha lidí stále vzácnější. A také je to zábava, protože 216 kuličkových magnetů můžete poskládat takřka do nekonečně mnoha dvoj i trojrozměrných objektů.

Přečtěte si zajímavý článek:  Máte problémy s trávením či únavou? Zkuste podpořit svojí střevní mikroflóru

Z magnetických kuliček se dají skládat objekty ploché, jako jsou geometrické tvary, čtverce, obdélníky, ornamenty, hvězdičky. Složit z nich můžete také trojrozměrné kvádry, krychle, koule, podoby diamantu, jehlany, dále různé postavičky, autíčka nebo třeba i malou WC mísu.

NeoCube original, pozlacené i barevné

Základní stavebnice má kuličky kovově lesklé. Ale seženete také magnetické kuličky pozlacené, černé i postříbřené. K dispozici jsou rovněž sady kulatých magnetů barevných i v mixu barev. Specialitou je pak magnetický hlavolam světélkující ve tmě, když jej nabijete třeba světlem žárovky.

Jak začít skládat magnetické kuličky?

Doporučujeme začít tím, že kladete jednu kuličku za druhou. Tím vznikne řetízek. Pak jej můžete přepůlit a dva či více řetízků secvaknout k sobě. A máte obdélník. Když na sebe navrstvíte více obdélníků, je z nich 3D kvádr.

Magnetickou kostku z kuliček sestavíte tak, že si nejprve připravíte 6 čtverců o rozměru 6 × 6 kuliček. Ty pak opatrně poskládáte na sebe. A je z nich základní tvar – kostka.

Pro koho se magnetická stavebnice NeoCube 5 mm nehodí? Pro děti ne

Pozor, magnetické kuličky jsou určeny jen pro dospělé, není to hračka a nepatří do rukou malých dětí. Mohly by kuličky spolknout nebo si skřípnout prsty.

Přečtěte si zajímavý článek:  Nákup dálniční známky online - rychlé a bezpečné řešení pro pohodlné cestování
Co složit? Magnetik poradí

Jaké tvary z magnetických kuliček poskládat, poradí blog Magnetik.cz, tak se tam inspirujte. A kde magnetické stavebnice sehnat? Všechny možné varianty a barvy magnetických kuliček pořídíte třeba na e-shopu Unimagnet.cz

Příjemnou zábavu a skládání!

hračka, NeoCube

Magnetické kuličky NeoCube 5 mm – K čemu jsou?

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search