Dobré tipy pro výběr moderní dlažby

Chtěli byste podlahu, která vyhoví všem kritériím, kladeným na moderní vzhled? Pokud nechcete klasické plovoucí podlahy a raději byste vsadili na něco mnohem osobitějšího, pak pro vás budou perfektním řešením trendově provedené dlažby.

Jak to však zařídit, aby taková dlažba nevypadala obyčejně, dokonale zapadla do interiéru a přitom byla nenáročná na položení a následnou údržbu? Musíte ji především vybírat chytře.

Barva, vzor a textura dlažby

Nezáleží na tom, zda se vám zalíbila slinutá dlažba nebo ta klasická. Kritéria pro její výběr jsou stále stejná. Dnešní trh nabízí velkou rozmanitost druhů, provedení a vzorů. Moderní je jednobarevná velkoformátová dlažba, ale také abstraktní kresby ve formě čar či inspirace orientálními vlivy.

Pokud však chcete vsadit na skutečně módní a elegantní design svého interiéru, zaměřte se na vzhled, který věrně napodobuje kámen, dřevo, beton, kůži apod. A pokud chcete napodobit přirozenou texturu, vsaďte na velkoformátové obklady, u nichž nejsou příliš patrné přechody mezi jednotlivými díly.

Přečtěte si zajímavý článek:  Chcete opravdu jedinečné bydlení? Nebojte se využít služeb architekta

Lesklé nebo matné?

Jde o nejčastější otázku, kterou si budoucí majitelé dlažby pokládají. Pokud vám jde především o dobrou údržbu, pak bude jednoznačným výhercem této loterie matná dlažba. Sametově vyhlížející dlaždice totiž nejsou náchylné na vznik otisků prstů ani šmouh od vody.

Navíc jsou vhodné i tam, kde potřebujete nastolit poklidnou atmosféru. V takovém případě by totiž lesklá dlažba mohla odrážet zdroje světla a oslňovat vás. A poslední argument se samozřejmě týká také bezpečnosti. Hladký povrch lesklých dlaždic bývá i při minimálním namočení mnohem více kluzký, takže ho stejně zpravidla musíme pokrývat koberečky nebo jinými textiliemi. A kde si vybrat novou dlažbu do bytu? Vyzkoušejte e-shop Rdkachle.cz.

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search