Plastová nebo dřevěná? Vyberte si ta správná okna

Plastové výrobky mají pověst trvanlivých, nízkoúdržbových a levných, není tedy divu, že v mnoha ohledech nahradily ty z jiných materiálů. A to platí i pro stavebnictví, kde například PVC okna patří mezi ta nejvyhledávanější. Oproti dřevu však mají své výhody a nevýhody. Co byste o nich tedy měli vědět?

Pokud si vezmeme na paškál například plastová okna České Budějovice od Oknoplastpn.cz, můžeme je s těmi původními dřevěnými porovnat zcela jednoduše. Tato firma má totiž v nabídce oba typy. A od čeho se tedy odpíchnout?

Dřevo nebo plast?

Začněte od té nejzákladnější věci – od údržby. Okna z plastu není nutné oproti dřevěným žádným způsobem udržovat, a to ani jindy nutným lakováním. Ovšem dřevěná okna České Budějovice jsou na první pohled přirozenější.

Dřevo je po všech stránkách přírodní materiál, ať už ho opracujeme, jak chceme. A jako takový samozřejmě vyžaduje údržbu. A to zejména v případě, pokud chceme, aby si zachovalo po dlouhou dobu svoji kvalitu nebo jedinečný vzhled. Plast je na druhou stranu mnohem odolnější. A to nejenom vůči povětrnostním podmínkám, ale také vůči častému používání. Hned tak se tedy neohne ani nezdeformuje.

Přečtěte si zajímavý článek:  Jak vybrat interiérové dveře, které vám poslouží dlouhá léta?

Sázka na ekologii a další podmínky

A stejně jsou na tom i plastové dveře České Budějovice. Někteří z nás by mohli namítnout, že plast zatěžuje životní prostředí, ale tento argument lze snadno potlačit jeho recyklovatelností. A ona bezúdržbovost? Ta záleží jen a jen na vašich preferencí. Je pravdou, že plast ji nepotřebuje.

Ovšem na druhou stranu, jestliže se vám dřevěné dveře České Budějovice či třeba okna časem okoukají nebo vyblednou, snadno je přemalujete a budou zase jako nová. Bohužel v případě plastů není možné jejich vzhled žádným jednoduchým způsobem opravit. Chcete si oba materiály porovnat v praxi? Jděte ke specialistům na stránky Oknoplastpn.cz.

Raindrop Glass Window Wet - NickyPe / Pixabay

Plastová nebo dřevěná? Vyberte si ta správná okna

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search