Zatočte se slimáky díky vaječným skořápkám

Také se na své zahradě musíte každoročně potýkat s invazí těchto nepříjemných škůdců? Nedejte jim letos šanci a použijte proti nim surovinu, kterou běžně vyhazujete do odpadu. Ano, máme na mysli vaječné skořápky.

Ty se mohou v našich domácnostech uplatňovat v celé řadě užitečných rolí. Nejčastěji s nimi hnojíme květiny, ovšem podrcené a s vhodným saponátem nám mohou posloužit i jako prostředek k vymývání váz a dalšího nádobí se složitým vnitřním uspořádáním. Co si s nimi ovšem počít na zahrádce?

Sázka na mechanickou bariéru se vyplatí

Musíme se odpíchnout do toho, že skořápky mají drsný povrch. Což pro slimáky s velmi křehkým tělem znamená nepříjemnou překážku. Mnohdy ji tedy raději obejdou, než aby se dobrovolně zraňovali. Potřebujete k tomu jen málo – dostatečnou vrstvu nadrcených vaječných skořápek.

Slug Animal Forest Snail Nature - furbymama / Pixabay

furbymama / Pixabay

Ty obsypte kolem záhonů, do nichž si to tito nepříjemní škůdci „štrádují“ nejčastěji. Tedy všude tam, ke jste právě vysadili mladou zeleninu nebo květiny. Jemné lístky jim totiž samozřejmě chutnají nejvíce, a rostliny se z jejich nájezdu často nevzpamatují.

Přečtěte si zajímavý článek:  Komu se nelení, tomu se zelení…

Když vaječné skořápky nestačí

Tu bariéru bohužel musíte obnovovat po každém dešti, takže pokud máte větší zahradu, může se stát, že vám vaječné skořápky dojdou. A co si v takovém případě počít? Řešení je jednoduché. Vezměte si na pomoc jiné přírodní prostředky s drsným povrchem. Skvělé jsou například piliny, dřevěné uhlí, písek apod.

Můžete je sypat nejenom okolo záhonků, ale také podél plotu, kudy k vám nezvaní návštěvníci pronikají. Vsadíme se, že si výlet k vám velmi rychle rozmyslí. A vy navíc využijete skořápky, jež by jinak pravděpodobně skončily v koši. A chcete-li slimáky odradit definitivně, přidejte k nim usušenou kávovou sedlinu. Tu totiž úplně nenávidí, na to se můžete spolehnout.

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search