Nebaví vás každodenní vaření? Naučte se vařit rychle a udržitelně

Pokud vás již omrzelo každodenní vaření, je na místě s ním jednou provždy zatočit. Postupovat přitom můžete po malých krůčcích, a to například vařením méně náročných receptů, které jsou chutné, ale zároveň s nimi nestrávíte celé dopoledne. Vhodné je však zaměřit se i na udržitelnost, s níž můžete ušetřit nejen čas, ale i nemalé částky ve svém rodinném rozpočtu.

Zkoušejte nové recepty a nebojte se změn

Většina lidí má zažito, že musí u plotny strávit zbytečně několik hodin, než se jim podaří vyplodit chutný oběd. Ve skutečnosti se však tomuto „trápení“ můžete vyhnout, a i přesto si ukuchtit výborné recepty, s nimiž překvapíte mlsné členy rodiny. Rychlé, a přitom jednoduché, jsou například palačinky recept, které vytvoříte během pár minut a následně je můžete doplnit celou řadou jiných potravin.

U sladkých palačinek se nebojte kombinovat různé ovoce, jako jsou borůvky, jahody nebo banány. Se slanými palačinkami si můžete vyhrát ještě více a vytvořit z nich například alternativu tortill se zelenino-masovou náplní – maso lze zaměnit i za veganské alternativy, včetně marinovaného tofu. Skvělou volbou je i rajská omáčka, kterou si oblíbila celá řada tuzemských strávníků. I u ní můžete trochu experimentovat a na místo klasických těstovin k ní koupit pravý houskový knedlík nebo zvolit kvalitnější kousek masa.

Přečtěte si zajímavý článek:  Kvalitní vína nabízí jedinečnou chuť a vůni. Mezi nejkvalitnější se řadí zejména gruzínská vína

Nakupujte především chytře a zároveň ušetřete

K vaření samozřejmě patří i nákup potravin, jehož realizace také není pro každého zrovna vysněnou záležitostí. Jestliže nemáte možnost nakupovat online, budete muset vyrazit do obchodu, kde si obvykle nakoupíte i potraviny, které nespotřebujete. Vhodné je tedy pustit se i do trošky toho plánování, kdy si zvolíte konkrétní recept a k němu nakupujete potřebné potraviny. Pokud chcete ještě více ušetřit, je dobré použít i dostupný leták, v němž naleznete aktuální slevy a akční nabídky.

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search