I s bytovým textilem můžete dosáhnout jedinečného designu. Nebojte se během jeho výběru trochu experimentovat

I když si to většina lidí neuvědomuje, hraje bytový textil v interiéru podstatnou roli. Právě proto je na místě mu věnovat pozornost a zaměřit se na jeho výběr. Jednoduše tak můžete doladit design svého interiéru k dokonalosti, aniž byste museli investovat šíleně vysoké částky do předražených doplňků. Bát se navíc nemusíte ani trochu experimentovat a popustit uzdu svojí fantazii.

Při výběru se zaměřte nejprve na základní textil

Pokud rekonstruujete, nebo jen chcete trochu oživit svůj interiér, určitě se zaměřte i na bytový textil. S jeho pomocí totiž můžete jen během chvilky proměnit svůj domov k nepoznání. Za úplný základ lze považovat záclony, které se hodí téměř do jakéhokoliv interiéru – výjimkou jsou domy či byty v minimalistickém stylu, kde se většinou záclony nepoužívají.

Většina lidí se jim však snaží vyhýbat i z jiného důvodu, a to především proto, že si chtějí ušetřit práci. Měření a stříhání záclon často zabere poměrně hodně času a výsledky někdy nejsou zrovna nejlepší. Vše však můžete vyřešit koupí hotové záclony, kterou už jen pověsíte, porovnáte a máte hotovo. Samozřejmostí jsou také závěsy, s nimiž zamezíte výhled zvědavým sousedům a také si hravě poradíte s táhnoucím oknem.

Přečtěte si zajímavý článek:  Pronájem dodávek: 5 situací, kdy vám ušetří čas i práci

Pokuste se bytový textil sladit s interiérem

Pravděpodobně největším nešvarem je nákup různého bytového textilu bez ohledu na to, abyste věnovali pozornost jeho barvám či designu. Dříve či později si tak doma vytvoříte pelmel různého textilu, který bude společně působit chaoticky. Právě proto je dobré už při samotném nákupu myslet na to, že by měl bytový textil v první řadě ladit s interiérem. Následně můžete jednotlivé kousky kombinovat mezi sebou – dobrým příkladem je například sladění povlečení a závěsů ve stejné barvě.

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search