Výběr cestovní láhve na pití: 4 rady a tipy, jak na její správný výběr

Cestovní láhev na pití je nepostradatelným doplňkem každého, kdo tráví čas mimo domov a rád cestuje. Ať už jde o výlety do přírody, cestu do práce či sportovní aktivity, je třeba mít vždy po ruce dostatek tekutin. Výběr správné láhve na pití může být ale složitý, a proto jsme pro vás připravili 6 rad a tipů, s nimiž si vyberete láhev přímo na míru.

Materiál

Jedním z nejdůležitějších faktorů při výběru je hlavně materiál láhve na pití. Nejčastěji narazíte na plastové, skleněné nebo kovové láhve. Plastové láhve jsou lehké, levné a snadno se udržují. Naopak skleněné láhve jsou zase odolné vůči chemikáliím a nezanechávají žádný pach ani nemění chuť nápoje. Pokud je však pro vás důležitá odolnost a dlouhá životnost, volte raději kovové láhve.

Objem

Objem láhve by měl odpovídat především vašim potřebám. Pokud se jedná o kratší výlet nebo cestu do práce, postačí vám menší láhev na pití s objemem okolo 0,5 litru. Pro delší cesty volte láhev s větším objemem, a to i nad 1 litr.

Přečtěte si zajímavý článek:  Vlastníte restauraci nebo v ní pracujete? Nezapomeňte na kvalitní a profesionální oděv

Uzávěr

Jestliže preferujete plastové láhve, volte láhve s uzávěrem na šroubovací závit. Skleněné a kovové láhve mají často uzávěry s těsněním z pryže, které zajistí, že se tekutina neprolije.

Snadná údržba

Volte láhev, která je snadno omyvatelná. Plastové láhve jsou obvykle nejjednodušší na čištění, ale i skleněné a kovové láhve mohou disponovat speciální povrchovou úpravou pro snadné čištění. Pozor si dejte na láhve se složitým designem, u nichž může být údržba velmi komplikovaná.

Pokud dodržíte výše uvedené rady a tipy, určitě si vyberete láhev na vodu, jež vám bude dobře sloužit i několik let. Na trhu je mnoho značek, které nabízejí širokou škálu láhví na pití. Jednou z nich je i Tescoma nabízející lahve na pití, jež se od sebe liší materiálem, objemem, ale i funkcemi.

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search