Průvodce střešními krytinami: Jaké střešní tašky vybrat při realizaci nové střechy?

Pokud se připravujete na realizaci nové střechy či její rekonstrukci, neměli byste podcenit zejména výběr správné střešní krytiny. V opačném případě se totiž můžete dříve či později dočkat dalších oprav, které také nebudou zrovna nejlevnější. Právě proto je vždy lepší investovat do opravdové kvality, než na realizaci střechy zbytečně šetřit – z dlouhodobého hlediska vás totiž bude stát mnohem více.

Kvalita by měla vždy vyhrát nad nižší cenou

Realizace nové střechy není žádná hračka, a to nejen z hlediska práce, ale i plánování. Stěžejní je v tomto případě zejména správný výběr střešní krytiny, která je u střech alfou a omegou – jestliže vyberete nekvalitní střešní tašky, můžete očekávat, že životnost střechy nebude zrovna nejdelší. Běžně se můžete setkat hned se dvěma druhy střešních tašek, a to těmi pálenými a bednovými.

Mezi nejznámější a zároveň nejvyužívanější pálené tašky se řadí zejména střešní krytiny Tondach, které mají na našem trhu dlouholetou tradici. Za velmi kvalitní jsou však považovány i střešní krytiny Bramac. Ty mají ve své nabídce oba druhy střešník tašek, přičemž nabízí opravdu širokou nabídku povrchových úprav a designů.

Přečtěte si zajímavý článek:  Přivítejte jaro hotovým plotem

Při stavbě střechy nepodceňte výběr ostatních prvků

Realizace střechy není jen o střešník taškách, ale i dalších prvcích, které se vyplatí brát v úvahu. Tou první jsou střešní okna, se kterými je třeba počítat dopředu už před samotnou realizací. Mezi velmi kvalitní produkty se řadí například střešní okna Velux.

Neodmyslitelnou součástí jsou však i okapy, které vám pomůžou odvádět dešťovou vodu. V nabídce většiny firem narazíte zejména na okapy Lindab, které naleznete i v sortimentu české firmy Stav Invest, která se již několik let zabývá prodejem střešní krytiny a produktů spojených s realizací střech.

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search