Jak na stavbu terasy svépomocí? Přečtěte si našeho průvodce

V posledních letech se staly velmi oblíbenými venkovní terasy, díky kterým si můžete na zahradě, nebo přímo u domu vytvořit místo, kde budete moci trávit čas se svojí rodinou a přáteli. Do její stavby se však můžete pustit sami a ušetřit tak i účet za práci řemeslníka.

Stavbu si pořádně naplánujte

Aby stavba vypadala přesně podle vašich představ, a také byla dostatečně odolná, je třeba si nejprve celou stavbu pořádně naplánovat. Na úplném začátku si tedy celou stavbu naplánujte krok po kroku a navrhněte si i plán celé konstrukce.

Připravte terén pro stavbu

Pro stavbu terasy je nutný rovný terén, na kterém bude moci stavba stabilně stát. Jeho vyrovnání může být někdy i pořádně těžké, a to zejména v případě, když k tomu nemáte vhodné nářadí. Pokud i po položení štěrku není terén dostatečně rovný, pomůžou vám rektifikační terče, které stavbu srovnají a zabrání usazování vlhkosti pod ní.

Přečtěte si zajímavý článek:  Jak správně lepit obklady a dlažbu

Položte konstrukční hranoly

Základem pro stavbu terasy jsou konstrukční hranoly, které jsou pokládány pokládat buď na štěrk, či již zmíněné rektifikační terče. Pro konstrukci terasy byste vždy měli vybírat kvalitní a pevné dřevo, které však i tak může ohrozit vlhkost. Tomu mohou předejít distanční podložky, které umístíte mezi hranol a terasové prkno, díky čemuž budou moci lépe vysychat.

Pusťte se do montáže terasy

Když už máte připravený terén i konstrukci, můžete se zvesela pustit do montáže terasy. V tomto posledním kroku na vás bude čekat pouze přivrtávání terasových prken ke konstrukčním hranolům, k čemuž je nejlepší využít nerezové vruty. Pokud chcete prodloužit životnost vaší terasy, měli byste použít pouze kvalitní materiál a příslušenství. Ty můžete nakoupit například u české společnosti Gardina.cz, která má se stavbou a montáží teras více než 15 let zkušeností.

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search