4 skvělé tipy, jak vylepšit holé zdi

Vůbec nesejde na tom, jestli bydlíte v paneláku, nebo v domku na venkově. Roli nehraje ani styl vašeho bydlení. Bez ohledu na to, zda inklinujete k minimalismu, boho stylu, nebo třeba retru, zdi vašeho domova nesmí zůstat prázdné. Nechápejte to špatně, nemusíte si z nich dělat soukromou galerii, přesto je vhodné, abyste plochu využili, jak to jen nejlíp jde.

1. Designové zrcadlo

Starodávné čínské umění sice před zrcadlem varuje, protože údajně odráží zlo – ovšem stejně dobře posiluje pozitivní energii. Nebojte se po něm sáhnout a vyberte si designový kousek, který se stane dominantou daného prostoru. Interiérový doplněk skvělé vypadá, opticky zvětšuje prostor a umožní vám zkontrolovat vzhled, což se hodí vždy, když hostíte váženou návštěvu.

2. Tapeta

Že jsou dávno out? Tak to ani omylem. Moderní tapety by naopak v domácnosti neměly chybět, byť jen na vybraných místech. Když ne zeď nalepíte kontrastní barvu nebo atraktivní vzor, který doplní ostatní interiérové prvky – třeba záclony, rozhodně neuděláte krok vedle. Nejjednodušší aplikaci, prodyšnost vzduchu a páry, ale také zajímavé izolační vlastnosti nabízí tapety vliesové.

Přečtěte si zajímavý článek:  Jakou podlahu zvolit do koupelny, když vám není po chuti dlažba?

3. Rodinné fotografie

Zní to jako klišé, ale jsou to právě snímky z rodinného fotoalba, které dokonale umocní útulnou atmosféru. Nechte si fotky vytisknout na plátno, a třeba je zahalte do nahnědlého odstínu (sépie) – kompozice tím získá na uměleckém dojmu.

4. Něco, co máte rádi

Nemusíte se držet zažitých konvencí. Na zeď nepatří jen tapety, fotografie a obrazy. Nástěnnou dekorací se může stát prakticky cokoliv – staré smaltované plechové cedule, závěsné květináče nebo sbírka secesních talířů. Zkratka a dobře vše, co se vám líbí a dokážete to na stěnu upevnit.

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search