Zajímavé články ze světa moderních technologií – vodotěsnost telefonu IP 68 a mýty o bateriích

Představa, že mobilní telefon s certifikací IP 68 je nepropustný vůči vodě, je běžná, ale bohužel mylná. Termín vodotěsnost telefonu IP 68 se v posledních letech stal běžným marketingovým heslem, ale realita je často jiná.

Podle článku na wired.cz, i telefon s touto certifikací může být snadno poškozen vodou. Stupeň krytí IP 68 totiž znamená, že zařízení je odolné proti prachu a může být ponořeno do vody do hloubky větší než 1 metr po určitou dobu, obvykle 30 minut. Ale to neznamená, že je telefon absolutně chráněn v jakýchkoli vodních podmínkách.

Vodotěsnost závisí také na tom, v jakých podmínkách je telefon použit. Slaná voda, chlorovaná voda v bazénech nebo dokonce i sladká voda při různých teplotách mohou mít odlišné účinky na těsnost zařízení. Tento fakt si často neuvědomujeme a máme pocit, že se na IP 68 můžeme stoprocentně spolehnout. Realitou je, že i ty nejodolnější telefony mohou ve vodě selhat.

Mýty o bateriích

Další oblastí plnou mýtů jsou baterie mobilních telefonů. Jedním z nejrozšířenějších mýtů je, že nabíjení přes noc škodí baterii. Podle článku na wired.cz to však není úplně přesné. Moderní telefony jsou vybaveny technologií, která po dosažení plného nabití přestane baterii dobíjet, čímž se předejde jejímu přebíjení. Přesto je dobré nechat telefon nabíjet na chladném místě, protože vysoké teploty mohou baterii opravdu poškodit.

Přečtěte si zajímavý článek:  Výrobu kalendáře svěřte do rukou odborníků, vyplatí se to

Dalším rozšířeným mýtem je, že baterii je potřeba zcela vybít, než ji znovu nabijeme. Tento názor pochází z dob, kdy se používaly nikl-kadmiové baterie, které trpěly tzv. paměťovým efektem. Dnešní lithium-iontové baterie tento problém nemají a časté úplné vybíjení může naopak jejich životnost zkrátit.

Technologie neustále vyvíjí, a je důležité být o nich správně informován. Vodotěsnost telefonu IP 68 není absolutní a je třeba s ní zacházet s určitou opatrností. Stejně tak mějte na paměti mýty o nabíjení baterií a řiďte se radami, které odpovídají současným technologickým standardům. Přečtěte si více podobných článků na wired.cz, kde získáte přesné a ověřené informace.

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search