Kvalitní kávovar je základ – jak na přípravu prvotřídního espressa?

Kvalitní kávovar je pro mnoho lidí součástí jejich ranního rituálu, bez nějž nemohou začít svůj den. Většina lidí si zamilovala zejména chuť kvalitního espressa, které se řadí mezi jedny z nejžádanějších nápojů. Díky kvalitnímu kávovaru si ho však můžete připravit v pohodlí svého domova, a to během pár minut.

S prvotřídním espressem vám pomůže kvalitní kávovar

Příprava prvotřídního espressa může být pro někoho výzvou, ale s trochou znalostí a praxe se vám to zaručeně podaří. Nejlepší způsob, jak připravit skvělé espresso, nabízí zejména pákový kávovar, který je oblíbený hlavně pro svoji schopnost ovlivňovat hrubost mletí, dávku namleté kávy a také udržovat kontrolu nad teplotou a tlakem. Espresso by mělo být připravováno s tlakem 9 barů.

Pokud se řadíte mezi začátečníky, doporučujeme začít s pákovým kávovarem De‘Longhi. Tyto kávovary jsou totiž snadno ovladatelné a nabízejí širokou škálu nastavení pro přizpůsobení vašim požadavkům. Pro precizní přípravu kávy potřebujete především kvalitní kávová zrna, která by měla být čerstvě namletá – ideální je si kávu namlít přímo doma před samotnou přípravou.

Přečtěte si zajímavý článek:  Poradíme vám, dle jakých kriterií vybrat ten správný elektrický gril?

Držte se tradičních postupů přípravy espressa

Pokud si chcete vychutnat pravé italské espresso, měli byste se držet tradičních postupů a nevynechávat žádný z kroků. Pokud máte vodu již dostatečně ohřátou, vložte filtr do páky kávovaru a nasypte do něj namletá kávová zrna. Pečlivě utlačte kávu ve filtru, díky čemuž dosáhnete nejlepšího výsledku.

Jelikož většinu práce za vás odvede pákový kávovar De‘Longhi zbude na vás příprava šálku, jež byste měli dopředu předehřát – pro espresso je ideální šálek s objemem 50-70 ml a samotné espresso pak o objemu 30ml. Když máte vše připraveno stiskněte tlačítko na kávovaru, které zahájí extrakci kávy a nechte kávu proudit pomalu do šálku. Jestliže nejste  s přípravou kávy pomocí pákového kávovaru spokojení, můžete si pořídit i plno automatický kávovar, jehož ovládání je mnohem jednodušší a připravíte si kávový nápoj stisknutím jednoho tlačítka.

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search