Proměňte zahradu v soukromé koupaliště. Jak probíhá stavba bazénu?

Pro realizaci bazénu nepotřebujete milionový rozpočet, protože současný trh je natolik rozmanitý, že poskytuje i cenově přijatelná řešení. Poptávka po bazénech každoročně roste, přičemž náklady jako takové se odvíjí především od zvoleného stylu a také materiálu.

V první řadě je nezbytné zmínit, že na spodní hranici cenového spektra jsou nadzemní bazény, které jsou poměrně jednoduché na sestavení. Jak už samotný název napovídá, takové bazény nejsou zakopané v půdě, a tím pádem i jejich odstranění je nenamáhavé. Nicméně nadzemní bazén nezapadne přirozeně do prostředí zahrady.

Co zohlednit hned na začátku?

Pamatujte na to, že stavba bazénu zapuštěného v zemi vyžaduje vhodnou hydroizolaci. Při navrhování je nezbytné počítat i s vyšší hmotností bazénu po jeho napuštění.

Existují tři hlavní možnosti konstrukce – vodotěsná železobetonová skořepina s povrchovou úpravou, PVC skelet (polypropylenový neboli plastový bazén) a skořepina ze skleněných vláken, respektive keramických výlisků, která se na místo usazuje jeřábem, protože manipulace s ní musí být vskutku opatrná.

Právě plastové bazény jsou jakýmsi kompromisem mezi kvalitou a cenou. Výroba skeletu se provádí ve výrobním závodě a na místo je dopravován vcelku, a tak je připraven k okamžité instalaci. V případě, že je na pozemek špatný přístup, potom se montáž bazénu provádí až přímo na zahradě.

Jak tedy na stavbu bazénu?

Vyberte vhodné místo na zahradě, kam bazén umístíte. Ideální je slunný prostor, kde nestíní stromy. Blízkost stromů se nedoporučuje i kvůli údržbě, protože listí by se vám neustále dostávalo do vody. Stejně tak se ujistěte, že v daném místě není podzemní voda.

Realizace bazénů se ještě ohlašuje na stavebním úřadu. Vyplníte ohlášení o stavbě bazénu, odevzdáte ho, a pak se pustíte do výstavby. Vybagrujete zeminu a základní desku vybetonujete.

Jakmile je všechno nachystané, už nic nebrání dodavateli přivézt bazénový skelet, který se usazuje právě na základní desku. Ještě se nainstaluje příslušenství včetně bazénové filtrace, případně ohřevu vody, a nakonec si bazén obetonujete, abyste dosáhli požadované estetické úrovně. Pak už vám nic nebrání v koupání.

Jestliže vás láká stavba bazénu, svěřte práci do rukou specialistů s letitými zkušenostmi. Jedním z takových profesionálů je společnost Rentmil. Více informací najdete na její stránce www.rentmil.cz.

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search