Profesionální gastro hrnec: jak vybrat kvalitní gastro hrnec do vaší kuchyně?

Pokud pracujete v gastronomii, tak určitě víte, jak moc důležité je mít kvalitní vybavení. Jedním z nejdůležitějších kousků vybavení jsou právě gastro hrnce, v nichž je připravována drtivá většina pokrmů i v těch nejšpičkovějších restauracích. Právě proto je namístě je pečlivě vybírat, díky čemuž ušetříte a zároveň si ulehčíte práci.

Nejprve zvažte rozměry hrnce

Jedním z prvních kritérií, na které byste se měli zaměřit, jsou nepochybně rozměry, jimiž bude daný gastro hrnec disponovat. V první řadě popřemýšlejte nad objemem jídla, které budete vařit, a teprve poté se posuňte k dalším otázkám. Zvolit byste si měli i správnou výšku hrnce, kdy platí, že zejména pro omáčky či polévky je vhodnější vysoký hrnec.

Dalším důležitým kritériem je také materiál. Zpravidla se gastro hrnce vyrábějí z nerezu, oceli nebo smaltu. Každý z těchto materiálů má své výhody a nevýhody, jež byste měli před nákupem zvážit. Například nerezové hrnce disponují dlouhou životností a snadnou údržbou – na druhou stranu je ale jejich koupě velmi nákladná. Úplným opakem jsou smaltované hrnce, u nichž je životnost velmi nízká. Každopádně se vždy zaměřte především na zdravotní nezávadnost všech použitých materiálů. Pozor si dejte i na poklice na hrnec, díky níž bude kvalita potravin několikanásobně vyšší.

Přečtěte si zajímavý článek:  Vlastníte restauraci nebo v ní pracujete? Nezapomeňte na kvalitní a profesionální oděv

Berte koupi gastro hrnce jako investici

Pokud chcete podnikat v odvětví gastronomie, měli byste se svým rozpočtem nakládat obezřetně a investovat zejména do kvality. Při výběru hrnců tedy hleďte nejen na jejich cenu, ale hlavně na to, zda je můžete považovat za dlouhodobou investici, jež vám ve vaší kuchyni poslouží několik let. Ušetřit můžete i pomocí sady hrnců, jež jsou většinou nabízeny za zvýhodněnou cenu.

Ve firmě Gastro Technica narazíte na opravdu velký výběr gastro hrnců a dalšího gastro vybavení, které by ve vaší kuchyni nemělo zaručeně chybět. Spolehnout se přitom můžete na kvalitu a také spolehlivost firmy, jež vám ráda poradí s výběrem toho správného vybavení.

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search