Pohovka dokáže vašemu obývacímu pokoji dodat zcela nový vzhled. Na co byste si měli dát pozor během jejího výběru?

Pokud chcete dodat svému obývacímu pokoji nový vzhled a trochu ho i zútulnit, měli byste zvážit koupi pohovky. Ta dokáže vašemu interiéru dodat úplně jinou atmosféru, díky čemuž se v něm budete cítit mnohem bezpečněji a uvolněněji. Výběr takové pohovky přitom může být někdy i pořádně složitý, a to především když nevíte, na co se zaměřit.

V první řadě se zaměřte na funkční stránku pohovky

Většina lidí si nedokáže obývací pokoj bez pohovky představit, a to především proto, že pomocí ní vytváří místo, kde se mohou scházet se svými přáteli a rodinou. Její výběr však nemusí být vždy zrovna jednoduchý, a to hlavně v případě, že nevíte, jakou pohovku přesně hledáte. V první řadě se tedy zaměřte zejména na to, za jakým účelem chcete pohovku užívat.

Jestliže máte velkou rodinu a chcete trávit čas například společným sledováním filmů, měli byste hledat velkou a pohodlnou pohovku. Jestliže však bydlíte sami a ani neplánujete zvát velké množství přátel na návštěvy, můžete investovat do menší sedací soupravy, která bude vyhovovat především vám samotným – dobrou volbou jsou například gauče.

Přečtěte si zajímavý článek:  Nepodléhejte trendům a nevzdávejte se DLAŽBY na terasy! Je mnohem praktičtější než dřevo. A proč?

Při výběru dbejte hlavně na kvalitu, ne cenu

Velká část lidí věnuje svoji pozornost při výběru sedačky zejména ceně, což je podle designérů velká chyba. Levné sedací soupravy jsou zpravidla méně kvalitní, což se odráží i na jejich životnosti. Ve výsledku tak stejně proděláte a dříve či později budete muset investovat do nové.

Mnohem lepší taktikou je se při výběru zaměřit na kvalitu a ne cenu. Za jedny z nejlepších jsou na trhu považovány hlavně kožené sedačky, které sice vyžadují náročnější údržbu, ale na druhou stranu vám dokážou nabídnout vysokou odolnost a také skvělý design. Vybírat přitom můžete ze široké škály barev, tak aby pohovka dokonale ladila s interiérem.

Pohovka dokáže vašemu obývacímu pokoji dodat zcela nový vzhled. Na co byste si měli dát pozor během jejího výběru?

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search