Jak si vybrat dřevěnou postel? Dbejte na tyto parametry

Kvalitní a robustní postel by měla být základem každé ložnice. Kvalita postele totiž velmi výrazně ovlivňuje i náš spánek. A ten je samozřejmě sám o sobě velmi důležitý. Díky kvalitnímu spánku tělo nejenom že celkově regeneruje, ale dokáže také načerpat nezbytnou energii, kterou potřebuje na celý den. Nekvalitní postel tedy znamená špatný spánek, podrážděnost a celkovou únavu organismu.

Nejdůležitější součástí jsou rozměry

Ačkoliv se nabízejí postele z různých materiálů, my se zaměříme na ten neoblíbenější, tedy dřevo.  První kritériem výběru postele z masivu by měli být její rozměry. Tedy nejenom její délka, ale i šířka. To platí především u manželských postelí, kde je skutečně potřeba, aby měl každý dostatečný prostor a nebyl nijak rušen svým partnerem.

Bedroom Furniture Wooden Furniture  - Houseoffanusta / Pixabay

Houseoffanusta / Pixabay

Jelikož je výběr postele natolik individuální záležitost, neuvádějí se nikde žádné standardizované rozměry. Je však dobré při výběru zohlednit i to, aby vám na postel pasovala matrace. Ty se totiž vyrábějí pouze v několika pevně daných délkách i šířkách.

Přečtěte si zajímavý článek:  Typy materiálů použitých na zahradním nábytku

Při výběru vsaďte na kvalitu, nikoliv cenu

Bohužel mnoho lidí se při výběru postele orientuje hlavně podle ceny. Ačkoliv si můžete nastavit určité mantinely, hlavním kritériem by měla být kvalita. Vždy je lepší zvolit robustní postel z masivu, u které je větší záruka, že bude skutečně kvalitní a vydrží vám déle. Obecně platí, že nízká cena se samozřejmě musí podepsat na kvalitě.

To neplatí pouze o postelích, ale o jakémkoliv nábytku. Jestliže tedy máme vybraný konkrétní typ, je vhodné se zaměřit i na rošt. Ten je nezbytnou součástí každé postele a právě na něj se pokládá matrace. Základní funkcí každého roštu je to, že by měl být hlavně dostatečně prodyšný, aby mohl pohodlně odvádět vzduch a také případnou vlhkost. Zároveň musí být také dostatečně pevný, aby nedocházelo k jeho poškození.

Bedroom Interior Design Kid Bedroom  - huynguyenlambao / Pixabay

huynguyenlambao / Pixabay

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search