Moderní tapety na stěnu a na zeď

Tapety se opět vracejí do módy. Jestliže o nich přemýšlíte i vy, přinášíme vám několik užitečných rad. Pomocí našeho průvodce máte možnost se o nich dozvědět vše podstatné a tak se rozhodnout zda si je pořídíte či nikoliv.

Jestliže máte chuť na změnu, či zařizujete nový domov, oblékněte stěny do nového. Sami se budete divit, co nové materiály a druhy tapet dokáží. Jsou moderní a materiálů ze kterých se vyrábějí je velké množství. Můžete mít např. papír, hrubé vlákno, vinyl, pěnový vinyl, vlies, textil nebo třeba skelné vlákno.

Vzory, barvy tapet na zeď

Chcete-li do vašich místností vtisknout trochu šmrncu a zajímavé textury, pak jsou tím pravým řešením tapety. Dodávají se nejen v obrovské škále barev, ale také s mnoha vzory, které mohou být i vystouplé. Před jejím výběrem musíte vědět, do jaké části domu či bytu ji chcete použít. Třeba do ložnice je vhodnější použít nějaký uklidňující vzor, ale na chodbu nebo do obývacího pokoje odborníci doporučují volit vzory odvážnější. Další velká výhoda tapet je, že se jedná o vratný proces, takže pokud se vám zvolený vzor nebo barva přestane líbit, není moc velký problém ji strhnout a nahradit novou. V současné době jsou populární červené a oranžové vzory případně elektrizující modrá barva.

Park Carpet Of Flowers Benches  - dendoktoor / Pixabay

dendoktoor / Pixabay

Laďte tapety podle nábytku

Nemůžete jít a koupit první tapetu, co se vám bude líbit. Musíte totiž myslet i na to, zda se vám bude hodit k nábytku, kterým je místnost pro lepení tapety vybavena. Neméně důležitý je i styl nábytku. To znamená, že pokud máte v pokoji zelený koberec, tapeta se zeleným vzorem učiní místnost celistvější a útulnější.

Přečtěte si zajímavý článek:  Jaké jsou hlavní přednosti výstavby rodinných domů na klíč?

Nedoporučují se volit barvy, které v místnosti ještě nejsou. To znamená, že není vhodné v případě wenge nábytku, světlých podlah a růžové sedačky, vybrat žlutou tapetu. K dispozici jsou i tapety, které si můžete poskládat podle vlastních představ. Jsou složeny z několika dílů a je jen na vás jaký tvar z nich vytvoříte. Takže vaší tvořivosti se určitě meze nekladou a pokud si na to troufáte, návštěva vaši kreativitu určitě ocení.

Balení tapet

Pro pohodlné tapetování se tapety dodávají v rolích. Jsou buď holé, nebo se vzory případně ražené, které mají různé hrubé vzory. Existuje sedmnáct základních skupin tapet. Role jsou u nás nejčastěji prodávány ve velikosti 53 cm × 10 m.

Průvodce tapetami na zeď

Pokud jste se rozhodly, že tapety opravdu chcete, můžete se vrhnout k jejich opravdovému výběru. K tomu vám může sloužit náš průvodce, kterého najdete v článcích na pravé straně těchto stránek.

Bugleweed Flower Dew Dewdrops  - Pat_Scrap / Pixabay

Pat_Scrap / Pixabay

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search