Dřevěné podlahy přinášejí do interiéru příjemnou atmosféru

Mezi nejoblíbenější podlahové krytiny patří dřevěné podlahy. Především proto, že styl dřeva perfektně doplňuje interiér domácnosti a také ji zútulní. Všichni spojujeme dřevo s ohněm a tím pádem nám dřevěné podlahy dodávají pocit tepla.

Masivní dřevěné podlahy a obývací pokoj

Masivní dřevěné podlahy se skládají z velmi kvalitního dřeva, které vytváří opravdu vysokou stabilitu a velmi dlouhou životnost. Toto dřevo podporuje v místnosti neproměnnou vlhkost vzduchu. Tato krytina má mnoho pozitivních vlastností, které jsme si výše vyjmenovali, dalšími pozitivy jsou tlumení vibracíperfektní akustika a téměř neomezená možnost renovace. Tento materiál má také své mínus a to je náročnější realizace (broušení, tmelení a úprava povrchu).

Rozdělení masivních dřevěných podlah

Základ dřevěných podlah

Základem dřevěných podlah jsou prkenné podlahy, které jsou vyrobeny z měkkého dřeva. Prkenná podlaha se vyrábí bez úpravy povrchu, ta se uskutečňuje až na kompletní podlaze. Můžeme sem zařadit podlahy tesařské, které jsou vyrobené z hoblovaných nebo nehoblovaných desek, další možností jsou fošny. Tyto desky nemají žádných konstrukční spoj a jsou pokládány na tupý sraz na polštáře. Je třeba je k polštářům připevnit pomocí šroubů nebo hřebíků. Výhodné je pro nás to, že se dá podlaha velice snadno demontovat.

Cat Wood Tabby Pet Cat S Eyes  - miezekieze / Pixabay

miezekieze / Pixabay

Palubkové podlahy

Tyto podlahy se většinou vyrábí z dřeva, jako podlahy prkenné, ale můžeme se setkat i s použitím dřeva dubového. Zde také není žádná povrchová úprava. Podlaha se sestavuje z desek, které jsou ze všech čtyř stran opracované. Součástí desek jsou pera a drážky, které se při instalaci zasouvají do sebe. Dále je musíme k sobě přibít nebo přišroubovat. Spoje nejsou vidět, protože jsou kryty polštářem.

Přečtěte si zajímavý článek:  Moderní elektrické krby za výhodnou cenu

Parketové podlahy

Tato podlahová krytina je tvořena z jednotlivých parket, které obsahují pero a drážku a skládají se podobně jako stavebnice. Díky tomu máme neomezený prostor ke kreativitě a můžeme si dle své úvahy poskládat jednotlivé parkety, jak uznáme za vhodné (čtverce, rámečky apod.).

Mozaikové podlahy

Mozaiková podlaha se skládá z jednotlivých dílů a materiál je z různých druhů dřevin (listnaté, jehličnaté a exotické dřeviny).  Jednotlivé díly jsou velmi malé a stávají se pro nás obrovskou škálou možností. Tabule jsou upevněny z rubové strany na síťovinu, nebo jsou lícovou stranou spojovány krepovou páskou, ta se po nainstalování obrousí.

Průmyslová mozaika

Tato mozaika je velmi specifická pro nový druh mozaikových podlah, která se skládá z úzkých proužků skládaných v pásech. V dnešní době je tato podlahová krytina velmi oblíbená v místech, kde se drží nejmodernější trendy.

Masivní podlahy jsou vždy velmi kvalitní a vaší domácnost velmi zhodnotí. Dávejte si však pozor, aby vybraný vzor a barva tvořili jednotný styl.

Window Door Wall Room Entrance  - AlLes / Pixabay

AlLes / Pixabay

1 komentář

  • Martin Starý
    3 roky ago Reply

    Hmm, klobouček dolů, pokud si někdo umí udržet kurs a provede celou stavbu s ohledem na design. Je to čisté a moderní, přitom to není chladné, jak často vidím v různých katalozích. Máte někdo zkušenosti s tímto obchodem? https://www.e-kovani.cz

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search