Letní dovolená v Chorvatsku: 5 míst, které se vyplatí během ní navštívit

Obsah článku

Chorvatsko je populární destinací pro letní dovolenou, a to především díky svému krásnému pobřeží, křišťálově čistému moři a bohaté historii. Spolehnout se však vždy můžete i na kvalitní ubytování a příjemnou atmosféru. Pokud se chystáte na dovolenou do Chorvatska, máme pro vás 5 míst, které byste neměli minout.

Dubrovník

Dubrovník je nejnavštěvovanějším městem Chorvatska, přičemž je známý svým historickým centrem, které je také zapsáno na seznamu UNESCO. Město je plné středověkých kostelů, paláců a hradů. Kromě toho můžete navštívit také slavnou hradbu a prohlédnout si město z výšky.

Split

Druhým největším městem Chorvatska je Split. Nachází se zde také historické centrum, které je opět zapsáno na seznamu UNESCO. Zde můžete navštívit Diokleciánův palác, který je jedním z největších a nejlépe zachovalých římských paláců na světě. Samozřejmostí jsou také Chorvatsko hotely, kdy můžete vybírat jak z běžných pokojů, tak i luxusních apartmánů.

Hvar

Ostrov Hvar je známý svým křišťálově čistým mořem a nádhernými plážemi. Můžete se zde také projít malebnými uličkami v historickém centru Hvaru a vychutnat si tradiční chorvatskou kuchyni v jedné z mnoha restaurací.

Přečtěte si zajímavý článek:  Kvalitní a levné ubytování v Břeclavi – vydejte se poznávat Jižní Moravu

Zadar

Zadar je dalším historickým městem, které stojí za návštěvu. Zde můžete navštívit římské památky a kostely z 9. století. Pokud si budete chtít trochu odpočinout, můžete se projít po promenádě a poslouchat známé mořské varhany.

Pula

Pula leží na nejjižnějším cípu Istrijského poloostrova. Zde se nachází největší dochovaný římský amfiteátr na světě, který stále můžete navštívit a prohlédnout si další římské památky a antické stavby.

Pokud opravdu chcete trávit letní dovolenou v Chorvatsku, doporučujme zarezervovat si ubytování v předstihu. V Chorvatsku najdete mnoho hotelů, apartmánů a penzionů, s jejichž výběrem vám pomůže i portál Hrvaska.net. Jedině zde naleznete apartment v Chorvatsku na míru svým potřebám a také finančním možnostem.

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search