Jaké zakončení okrajů koupacího jezírka vám usnadní jeho údržbu?

Jedním z důležitých faktorů při rozhodování o způsobu úpravy okrajů jezírka je snadná údržba. Nikdy nevíte, kdy budete muset vlézt do jezírka a provést opravu jezírkové fólie, která se protrhla například mrazem anebo vlivem používání. Kromě kvality materiálu použitého na izolaci dna jezírka, je potřeba se věnovat také správné volbě jeho okrajů. Na co při tom musíte brát ohled a jaké faktory je třeba brát v potaz?

Budete v jezírku plavat anebo si v něm budou hrát děti?

V každém případě myslete při volbě tvaru okrajů jezírka na snadný vstup do vody a také na zachování co největšího prostoru pro plavání. V případě, že plánujete koupací jezírko stavět hlavně pro děti, zajistěte jim okolo něj dostatek místa, aby mohly do jezírka skákat a hrát si vedle něj. Volný prostor kolem jezírka se hodí i pro případ, že chcete v okolí jezírka relaxovat a umístit tam třeba lehátko nebo lavičku.

Přečtěte si zajímavý článek:  Italská vína se řadí mezi jedny z nejkvalitnějších. Jejich nabídka je navíc opravdu široká

Jak budete do jezírka vstupovat?

Okraje koupacího jezírka by měly být také přizpůsobeny tomu, aby se do něj dalo snadno vstoupit. Můžete také zvážit vybudování schůdků, po kterých mohou děti volně stoupat nahoru a dolů. Pokud plánujete jezírko využívat ke koupání, budete chtít vytvořit okraje, které usnadní vstup do vody a výstup z ní lidem všech věkových kategorií. Pro tento účel jsou ideální jezírka s hladkými okraji a nízkým svislým spádem. Jezírko ve všech případech koncipujte spíše hlubší. Nejen proto, že děti se rády potápějí, ale také proto, že kvalita vody v hlubším jezírku je mnohem stabilnější. Také nedochází k tomu, že by fólie na okrajích jezírka byla kluzká a znesnadňovala vstup do vody.

Jaký materiál použít na zakončení okrajů?

Pokud jde o materiál použitý k úpravě okrajů vašeho koupacího jezírka, štěrkové mělčiny nejsou vhodné. Ani betonový zabudovaný okraj, protože ten vypadá příliš uměle a rušivě. Nejlepším řešením je použití přírodních kamenů nebo předem připravených bloků se zaobleným okrajem pro koupací jezírka. Tím zajistíte, že okraje jezírka zůstanou stabilní a všechny sedimenty budou zachyceny ve filtračním systému. U tohoto druhu okraje je důležité zajistit, aby nebyly použity žádné ostré kameny, protože ty mohou způsobit zranění.

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search