Kvalitní vína nabízí jedinečnou chuť a vůni. Mezi nejkvalitnější se řadí zejména gruzínská vína

I když to málokdo ví, mezi výrobce nejkvalitnějších vín se řadí vinaři z Gruzie. Jejich oranžové víno se proslavilo po celém světě, a to hlavně kvůli své nezaměnitelné chuti a vůni. Právě kvalitním vínům přichází na chuť čím dál tím více lidí, kteří si rádi dopřejí chutný přípitek. Toto opravdu jedinečné víno však překvapuje i technikou přípravy, jejíž tradice sahá stovky let do historie.

Oranžové víno vás překvapí nejen svojí zvláštní barvou

Pokud vás běžná vína ze supermarketu omrzela a raději dáte přednost opravdové kvalitě, můžete začít objevovat celou plejádu jedinečných vín z těch nejproslulejších vinařství. Mezi pomyslnou špičku se řadí také oranžová vína pocházející originálně z Gruzie – vinaři si ho oblíbili i v dalších zemích, jako je Itálie či Slovinsko. Jeho jedinečnost tkví hlavně v technologii výroby, díky které získává svoji netradiční oranžovou barvu.

Tento druh vína je totiž vyráběn z bílých hroznů, a to technikou uplatňovanou při výrobě červeného vína, kdy jsou hrozny ponechány ve vlastních slupkách. Odlišný postup s sebou přináší i jinou chuť, kterou většina degustátorů popisuje jako sladkou chuť připomínající med či pomerančovou kůru – každý však ve víně cítí jiné příchutě, a proto se jeho popisy často liší.

Přečtěte si zajímavý článek:  Jak vybrat tlakový hrnec?

Kvalitní oranžové víno můžete darovat i jako dárek

Oranžová vína lze, stejně jako ostatní druhy, využít k přípitku během večeře, ale i jako nápoj k delšímu popíjení. Použít ho můžete i jako dárek, se kterým zazáříte téměř za každé situace – výjimkou je předání takového dárku abstinentovi. Vhodná je především  dárková sada vín, s jejíž pomocí bude moci obdarovaný poznávat svět vín na vlastní chuťové buňky. Všestranná chuť vína vám navíc zajistí, že při jeho darování zaručeně nešlápnete vedle.

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search