Kvalitní garážová vrata vám ušetří spoustu času. Jak a podle čeho se je vyplatí vybírat?

Pokud vlastníte garáž, určitě se neobejdete bez kvalitních garážových vrat. S jejich pomocí si totiž často můžete ušetřit spoustu času i práce. Důležité jsou však i z bezpečnostního hlediska. Na trhu se běžně setkáte se širokou škálou garážových vrat, které se od sebe liší svými vlastnostmi i konstrukcí. Pojďte se s námi podívat, jak ne jejich správný výběr.

Zvolte si správný typ vrat

Na trhu s garážovými vraty se můžete setkat s opravdu širokou škálou typů vrat. Ty se od sebe liší nejen vlastnostmi, ale i svojí konstrukcí. Za úplnou klasiku jsou obecně považována dvoukřídlá vrata. Ta se otevírají dovnitř nebo ven, kvůli čemuž je nutné zajistit dostatek prostoru pro jejich otevření. Pokud zvažujete dvoukřídlá vrata, vybírejte taková, která jsou vyrobená z kvalitních materiálů a mají pevný rám, aby vydržela nárazy a dlouhodobé používání.

Naopak posuvná vrata jsou ideální pro úzké vstupy, jelikož se posouvají podél stěny místo toho, aby se otevíraly dovnitř, nebo naopak ven. V praxi tedy nemusíte přemýšlet nad tím, zda máte dostatek místa pro otevření vrat. Posledním oblíbeným typem jsou výklopná vrata, jež se otevírají na horu, díky čemuž jsou vhodné zejména pro prostory s vysokými stropy. Výklopná vrata jsou obecně dražší než posuvná a dvoukřídlá vrata, ale nabízejí vysokou izolaci a úsporu prostoru.

Přečtěte si zajímavý článek:  Jaké si vybrat žaluzie do interieru?

Zaměřte se na kvalitu i design

Během výběru byste se měli zaměřit i na design vrat, jež by měl v ideálním případě ladit se zbytkem stavby. Každopádně se nejedná pouze o estetický prvek, přičemž je důležitá také jeho odolnost a životnost. Vybírejte tedy raději vrata, která mají pevný rám a jsou vyrobená z odolných materiálů, jako je ocel nebo hliník.

Kromě toho by měla být vybavena bezpečnostními prvky, jako jsou brzdy, které zabraňují pádu vrat, a automatickými zábranami. Bezpečná by měla být hlavně výklopná vrata, u nichž hrozí vyšší riziko úrazu. Vzhledem k množství dostupných druhů vrat je namístě obrátit se na profesionály, kteří vám pomohou s výběrem i samotnou instalací. Mezi ně se řadí i firma Montujeme-vrata, jež nabízí precizní instalaci všech druhů garážových vrat v okolí Ostravy, Opavy či Bohumína.

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search